Pradinis / Renginiai, pramogos / Kauną išjudins VDU „Pavasario festivalis 2017“

Kauną išjudins VDU „Pavasario festivalis 2017“

Gegužės 10–11 dienomis Kaune vyks Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Studentų atstovybės organizuojamas kasmetinis renginys „Pavasario festivalis“, kuris kvies žmones nelikti abejingus socialinėms problemoms. Festivalio šūkis šiais metais – „Vienodai ne visiems!“.

Pasak organizatorių, tokia tema pasirinkta todėl, kad pastaruoju metu visuomenė yra itin susirūpinusi dėl patyčių, lyčių nelygybės, neįgaliųjų integracijos į mums artimą aplinką ir kitų įsisenėjusių socialinių problemų. Atkreipiant studentų ir miesto bendruomenės dėmesį į šias problemas, festivalyje tikimasi parodyti, jog jos rūpi mums visiems, ir ieškoti bendrų sprendimų.

„Pavasario festivalio 2017“ metu Kauno miesto erdvėse vyks įvairūs renginiai, konferencijos, pokalbiai. Tikimasi, kad ypatingo dėmesio šiais metais sulauks Socialinis forumas, kuris vyks VDU Daugiafunkciame studijų ir mokslų centre. Tarp forumo dalyvių – dainininkė, socialinių projektų kūrėja, reklamos agentūros „Adell Taivas Ogilvy“ vadovė Dovilė Filmanavičiūtė, dar žinoma Miss Sheep pseudonimu, ir kiti žinomi visuomenės ir mokslo veikėjai. Festivalyje taip pat vyks „VDU Gyvoji biblioteka“, kurioje bus galima išsirinkti kiekvienam įdomias, patrauklias „knygas“ ir susipažinti su  jų istorijomis.

VDU Studentų atstovybės ryšių su visuomene koordinatorė Rūta Šerpytytė pasakoja, kad po ilgų svarstymų, kokią žinutę turėtų nešti šių metų „Pavasario festivalis“, buvo nuspręsta, jog šįkart paprasto šūkio neužteks.  „Pavasario festivalis 2017“ kalbės apie socialines problemas, atskirtį, nelygybę, stereotipus. Todėl festivalio žinutę galime suprasti dviprasmiškai: pirma, vienodai ne visiems, nes ne visi šiandien yra vertinami vienodai, o tai yra problema; ir, antra, vienodai ne visiems, nes yra žmonių, kurie šioms problemoms neabejingi, ir tai įrodysime festivalio metu!“ – paaiškina R. Šerpytytė.

Nors šiais metais „Pavasario festivalis 2017“ dėmesį sutelkia į socialines problemas, tačiau nebus pamirštos ir kiekvienais metais rengiamos kvidičo, krepšinio, tinklinio ir kitų sporto šakų varžybos, šokių pamokos, kūrybinės dirbtuvės. Taip pat po kelerių metų pertraukos sugrįš akustinės muzikos vakaras, šiemet pavadintas „Mano Matrica – Tu“. Festivalį vainikuos uždarymo koncertas su garsiais Lietuvos atlikėjais.

 

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top