Pradinis / Renginiai, pramogos / Prasideda violončelės virtuozo iš JAV ir „Vilnius Guitar Trio“ koncertų turas Lietuvoje

Prasideda violončelės virtuozo iš JAV ir „Vilnius Guitar Trio“ koncertų turas Lietuvoje

Lietuvos klausytojai nekantriai laukia jau rytoj prasidedančio išskirtinio muzikinio projekto COME TOGETHER. Jame jėgas sujungs į Lietuvą atvykęs svečias iš JAV – violončelės virtuozas Ianas Maksinas (Ian Maksin) ir ne tik vilniečiams jau puikiai žinomi gitaros virtuozai „Vilnius Guitar Trio“. Profesionalūs muzikantai koncertuose Vilniuje, Marijampolėje, Alytuje, Šiauliuose ir Kaune paruošė klausytojams ne tik jiems puikiai pažįstamų kūrinių, kurie bus atliekami naujai, bet ir dar negirdėtų gitaros ir violončelės sąskambių. Koncertinio turo išvakarėse su mūsų skaitytojais apie artėjančius koncertus sutiko pasikalbėti „Vilnius Guitar Trio“ meno vadovas, gitaristas, kompozitorius, pedagogas Artūras Chalikovas.

Artūras Chalikovas

Artūrai, esate neseniai Lietuvoje susikūrusio projekto „Vilnius Guitar Trio“ meno vadovas. Nors nuo to laiko, kai susikūrė grupė, praėjo, rodos, vos daugiau nei metai, jau spėjote sudalyvauti visoje puokštėje koncertų ir festivalių, surengti savo koncertinį turą. Iš kur tokia sėkmė?

Galbūt iš tos Dievo dovanos, kurią turime visi trys, – iš meilės gitaros muzikai. Atidavėme jai nemažai savo gyvenimo, laiko, pastangų, ir žiūrovai, ko gero, tai jaučia. Grojame ne iš pareigos, o labai noriai, gaudami didelį pasitenkinimą. Aišku, prieš tai buvo daug darbo, nesėkmių, laiko, kai niekas galbūt to nevertino, kai nepavykdavo realizuoti savo sumanymų. Kiekvienas iš mūsų rizikavo tęsdamas šį darbą, kai nematė jokio rezultato. Bet kas nerizikuoja, tas negali džiaugtis sėkme. Žinote, kartais mano mokinių tėvai manęs klausia, ar jų vaikas turi savybių, kurių reikia norint tapti profesionaliu muzikantu. Ir tik neseniai supratau teisingą atsakymą į šį klausimą. Žinoma! Reikia turėti muzikinę klausą, ritmo pojūtį ir kitus muzikinius gabumus. Tačiau tikra meilė muzikai yra nepalyginamai svarbesnė ir stipresnė už visus šiuos gabumus. Būtent ji ir yra veiksnys, kuris nulems, ar žmogus bus muzikantu. Būtent ji leidžia įveikti      visus išbandymus, nesėkmes, nusivylimus, net depresiją. Kai kurie išbandymų metu pasuka verslo ar kitu keliu, kartais nostalgiškai žvelgdami į muzikinę praeitį ir bandydami groti. Mes ėjome toliau paskui širdies šauksmą, paskui pašaukimą, nors ir reikėjo kentėti ekonominius nepatogumus. Užtat dabar, ko gero, atėjo laikas džiaugtis ir dalytis tuo brangiu džiaugsmu su kitais. Dėl to galime jaustis laimingi.

Kai projektas tik kūrėsi, neslėpėte, jog suderinti trijų profesionalų spalvingas asmenybes gali tapti tiek žmogiškuoju, tiek muzikiniu iššūkiu. Ar lengvai pavyko jį įveikti?

Kadangi jau kaip muzikantai neieškojome lengvų kelių ir įpratome įveikti sunkius iššūkius, įveikėme ir šį (šypsosi). Bendravimas ir draugystė yra be galo svarbūs muzikos grupės sėkmingo gyvavimo komponentai. Neįmanoma pateikti žiūrovams grožio pilnatvės esant nesantaikai. Tai pastebėjo net senovės mąstytojas Aristotelis. Pagarba vienas kitam ir gera nuotaika prieš koncertą yra būtinos sąlygos norint sukurti gerą renginio atmosferą ir nuoširdų bendravimą su žiūrovais. O be to muzika netenka savo prasmes. Juk muzika yra visų pirma bendravimo forma.

„Vilnius Guitar Trio“

Ar pastebite, kaip pasikeitė „Vilnius Guitar Trio“ projektas ir pati komanda per visą darbo kartu laiką?

Žinoma, laikas, kai jį naudoji tinkamai, eina tik į naudą. Galime geriau suprasti ir jausti vienas kitą tiek bendraudami, tiek grodami. Geriau jaučiame muziką, kurią pasirinkome groti. Nes dauguma mūsų repertuaro kūrinių atsirado tik su šiuo projektu ir pradžioje mums viskas buvo nauja. O dabar, kai repertuaras susigulėjęs, galime išgauti dar daugiau naujų atradimų ir pateikti juos klausytojams.

Trys profesionalūs gitaros virtuozai turbūt atskleidžia vienas kitam naujų gitaros galimybių. Ar pavyko vieniems iš kitų kažko naujo išmokti?

Žinoma, tie, kurie tikrai mokosi, niekada nenustoja atrasti, nes tikras mokymasis nukreiptas į begalybę. Mokomės vienas iš kito tiek muzikos, tiek tikros koncertinės išminties. Juk besiruošiant koncertui reikia ne tik stengtis, bet ir nepersistengti (juokiasi). Šį auksinį viduriuką pasiekti ne taip jau ir lengva. Juk turi groti ne tik gražiai, bet ir laisvai. O persistengimas veda į įtampą. Tad mokomės vieni iš kitų ir darbštumo, ir laisvumo.

Ian Maksin

Jau kovo 15–19 dienomis į Lietuvos scenas žengsite su violončelės virtuozu iš JAV Ianu Maksinu. Kaip pavyks dirbti kartu scenoje nepažįstamiems ir, regis, skirtingų stilių atlikėjams?

Na, kaip pavyks dirbti, sužinosime netrukus. Bet nuojauta kužda, kad laukia įdomus bendradarbiavimas. Kiek teko bendrauti su Ianu, visų mūsų nuostata yra prisitaikyti vieniems prie kitų, kitaip sakant, „pagauti“ vienas kitą. Visi galime tiek groti iš natų, tiek ir improvizuoti. Visi orientuojamės į panašų repertuarą, kuris jungia įvairius stilius. Esu tikras, jog bus labai smagu!

Ko reikėtų tikėtis Lietuvos klausytojams, kurie jau kovo 15–19 dienomis Kaune, Vilniuje, Alytuje, Marijampolėje ir Šiauliuose apsilankys „Vilnius Guitar Trio“ ir Iano Maksino koncertuose „Come Together“?

Manau, visi mes grodami kartu išgyvename muzikos grožį, laisvę, nuostabą, azartą, poilsį, džiaugsmą, draugystę, laimę. Visais šiais dalykais mes ir pasiruošę noriai dalytis su Lietuvos klausytojais!

Kviečiame visus profesionalaus ir kokybiško meno gerbėjus nepraleisti progos ir apsilankyti koncertuose. Bilietus platina koncertų salių kasos ir Bilietai.lt: http://www.bilietai.lt/lit/renginiai/koncertai/ian-maksin-ir-vilnius-guitar-trio-koncerte-come-together-marijampole-207049/

Šiauliuose bilietus platina „Polifonijos“ kamerinės salės kasa ir Ticketmarket.lt: https://www.ticketmarket.lt/lt/e/renginys/ian-maksin-vilniaus-guitar-trio-siauliai-polifonija-bilietai

Koncertai vyks:

Kovo 15 d. 19 val. Vilniuje, Šv. Kotrynos bažnyčioje

Kovo 16 d. 18 val. Marijampolėje, kultūros centre

Kovo 17 d. 18 val. Alytuje, miesto teatre

Kovo 18 d. 18 val. Šiauliuose, kamerinėje salėje „Polifonija“

Kovo 19 d. 17 val. Kaune, valstybinėje filharmonijoje

Organizatorių nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top