Pradinis / Renginiai, pramogos / „Sostinės dienų“ dovana – pasaulinės šlovės sulaukusios britų atlikėjos koncertas

„Sostinės dienų“ dovana – pasaulinės šlovės sulaukusios britų atlikėjos koncertas

Į Lietuvą atvyksta „Grammy“ nominuota, britų alternatyvaus roko dievaitė KT Tunstall, gerbėjų širdis pavergusi originaliu stiliumi, užkrečiama energija scenoje bei įspūdingais pasirodymais, kurių metu charizmatiškoji atlikėja pasitelkia išskirtinius gitaros efektus ir improvizacijas. Rugsėjo 1 d. Vilniuje, Katedros aikštėje, koncertuosiančios atlikėjos pasirodymas – tai dovana visiems masiškiausio kultūros festivalio ir didžiausios rudens miesto šventės „Sostinės dienos“ lankytojams.

Geriausios britų solo atlikėjos moters prizą prestižiniuose „Brit Awards“ apdovanojimuose pelniusi muzikos kūrėja bei dainų autorė, pasaulinės šlovės susilaukusių hitų „Suddenly I See“ bei „Black Horse and The Cherry Tree“ atlikėja KT Tunstall mūsų šalyje lankysis pirmą kartą.

„Vilniaus festivaliai“ su malonumu praneša, kad, nepaisant intensyvaus KT Tunstall grafiko, britų žvaigždės koncertas taps šių metų „Sostinės dienų“ dalimi. Drąsiai galima teigti, kad KT Tunstall koncertas bus neabejotinai vienas labiausiai uždegančių ir įspūdingiausių pasirodymų festivalyje.

Greta „Brit Awards“ apdovanojimo ir „Grammy“ nominacijos KT Tunstall yra pelniusi „Q magazine“ apdovanojimą už geriausią dainą ir buvo nominuota „Mercury Music Prize“, taip pat laimėjo „European Border Breakers Award“ ir „Ivor Novello“ apdovanojimus bei pelnė „Scottish Style Awards“ prizą „Most Stylish Band or Musician“. 2016 metais „Music Week Awards“ skyrė atlikėjai apdovanojimą „Inspirational Artist of the Year“.

Meilės kosmosui ir mokslinei fantastikai įkvėpta muzika

Škotijoje gimusi KT Tunstall (Kate Victoria Tunstall) nuo pat vaikystės stebino itin lakia vaizduote ir įvairiomis formomis besiskleidžiančia kūrybine energija. Vos gimusią mergaitę įsivaikino akademikų šeima. Fiziką universitete dėstantis tėvas Keitę drauge su broliais vesdavosi į observatoriją. Čia stebint žvaigždes ir dangų gimė mergaitės meilė muzikai ir vėliau įtaką jos kūrybai turėjęs polinkis į erdvę ir kosmosą.

Dar būdama maža KT Tunstall pradėjo groti pianinu bei fleita, o dainuoti mokėsi klausydama tokių talentingų atlikėjų, kaip Ella Fitzgerald bei Nina Simone. Paauglystėje KT Tunstall ėmė rašyti savo kūrybos dainas, pasirinkusi sentimentalią nuotaiką kūrė romantiškus tekstus, taip pat į rankas paėmė gitarą – ši tapo ištikimiausia bičiule ir lemtingu žingsniu visame jos muzikiniame kelyje.
Savo karjeros pradžioje KT Tunstall grojo skirtingose indie roko stiliaus grupėse, taip pat vis intensyviau užsiėmė savo dainų kūryba bei muzikiniais eksperimentais. Įkvėpimo semdamasi iš tokių atlikėjų, kaip David Bowie, James Brown bei Lou Reed, mergina atrado unikalų muzikinį stilių, turintį alternatyvaus roko, indie roko, folkroko elementų, taip pat savitos romantikos bei elektronikos.

Gitaros efektai ir netikėtos improvizacijos scenoje

KT Tunstall stilius stebina originalumu – atlikėja žavi savo charizmatiška asmenybe, jausmingu, o drauge ir žaismingu vokalu, eksperimentais scenoje. Pasitelkdama savo grupę bei išskirtinius gitaros efektus (loop pedal), atlikėja kaskart kuria unikalius gyvos muzikos, kūrybinės dvasios ir įkvepiančios nuotaikos pripildytus pasirodymus, o viename tokių rugsėjo 1 d. Vilniuje dalyvauti galės ir visi „Sostinės dienų“ lankytojai.

2000 m. debiutavusios britų atlikėjos KT Tunstall diskografijoje – penki albumai: „Eye to the Telescope“ (2004), „Drastic Fantastic“ (2007), „Tiger Suit“ (2010), „Invisible Empire // Crescent Moon“ (2013) ir „KIN“ (2016).

Vakaro atmosferą kaitins ir „Colours of Bubbles“

Didieji koncertai Katedros aikštėje – kasmetinė „Sostinės dienų“ tradicija, festivalio lankytojus kaskart džiuginanti įspūdingais pasaulinių žvaigždžių bei geriausių Lietuvos atlikėjų pasirodymais. Pasak organizatorių, šių metų programa nepaliks abejingų. Jau dabar žinoma, jog prieš britų garsenybės KT Tunstall koncertą rugsėjo 1 d. Katedros aikštėje įžanginį vakaro pasirodymą surengs geriausia Lietuvoje metų roko grupe pripažinti, kūrybingieji ir energingieji „Colours of Bubbles“.
Tačiau tai – ne vienintelės muzikinės dovanos, kurios šiemet laukia „Sostinės dienų“ lankytojų – rugsėjo 2-ąją Katedros aikštėje pasirodys viena ryškiausių, geidžiamiausių ir didžiulę armiją gerbėjų turinti lietuvių grupė, kurios pavadinimo organizatoriai kol kas neatskleidžia, palikdami malonią staigmeną. Taip pat netrukus bus pristatyta ir visų kitų scenų programa „Sostinės dienose“, dovanojanti gausybę mėgstamiausių atlikėjų pasirodymų.

 „Sostinės dienos 2017“ vyks rugsėjo 1–3 dienomis. Visi festivalio renginiai nemokami.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top