Pradinis / Renginiai, pramogos / Žymius šalies menininkus suvienijo tikslas padėti beglobiams gyvūnams

Žymius šalies menininkus suvienijo tikslas padėti beglobiams gyvūnams

Kovo 2 d. visus žmones, neabejingus beglobiams gyvūnams ir menui, kviečiame į dailės kūrinių aukcioną Lietuvos dailininkų sąjungos galerijoje (Vilniuje), kurio metu visos surinktos lėšos bus skirtos „SOS gyvūnų klinikos“ atidarymui. Šio renginio idėjos autorė dailininkė Lina Beržanskytė-Trembo subūrė beveik tris dešimtis garsių Lietuvos menininkų, sutikusių kilniam tikslui paaukoti savo kūrinių.

Prie būrio beglobiams gyvūnams neabejingų menininkų prisidėjusi dailininkė Simona Juškevičiūtė dalijasi mintimis apie tai, kodėl svarbu aukoti, ir atskleidė kodėl apie tai viešai prabilo pirmąkart.

Kodėl nusprendėte prisijungti būtent prie šios akcijos? Ką esate paruošusi šiam aukcionui?

Idėjos autorė Lina Beržanskytė-Trembo pakvietė mane paaukoti paveikslą. Žinoma, iškart sutikau. Paruošiau drobę, nutapytą aliejumi 2014 metais (160×50 cm matmenų) pavadinimu „Draugystė“. Man garbė dalyvauti renginyje tarp tokių puikių menininkų.

Aukojate jau ne pirmą kartą, tačiau viešai apie tai prakalbote tik dabar. Kodėl? Kam yra tekę aukoti anksčiau?

Ne vienus metus aukoju paveikslus Gintauto Labanausko labdaros ir paramos fondo organizuojamam labdaros renginiui „Ištiesk pagalbos ranką sergančiam vaikui“. Esu paaukojusi Žirgų globos asociacijai. Tai dariau savo iniciatyva, nes tiesiog negalėjau nieko nesiimti per televiziją matydama A. Kaušakio ūkyje kenčiančius arklius – buvau sukrėsta. Supratau, kad Visata siunčia man egzaminą: juk galėjau tūkstantį litų už tuo metu parduotą paveikslą pasilikti sau, bet pinigus skyriau silpnam ir iškankintam arkliukui Grikiui. Man buvo skaudu ir graudu, širdis liepė padėti, kuo galiu. „Juk turtingi esame tik tuo, ką duodame. O skurstame dėl to, kad atsisakome duoti“, – pritariu Annai Sofijai Svečinai.

Anksčiau viešai apie tai nekalbėjau, nes manau, kad geri darbai daromi ne dėl reklamos. Šiuo metu situacija keičiasi – turime skleisti žinią apie tokius renginius, nes daugėja kenčiančių gyvūnų. Aukoti man yra labai svarbu.

Ar manote, kad tokių iniciatyvų Lietuvoje labai trūksta? Galbūt ir Jūs pagalvojate ateityje imtis panašaus renginio organizavimo? Kam norėtumėte padėti?

Manau, trūksta. Aš svajoju tokio pobūdžio renginį surengti Kauno rajone. Norėčiau padėti visiems beglobiams gyvūnams.

Kaip manote, kas dažną žmogų atbaido nuo aukojimo?

Nesergantis puikybe ir tas, kurio siela kvėpuoja, visada aukos.

Kodėl, Jūsų nuomone, žmonėms vertėtų nepraleisti šio renginio?

Toks renginys yra atgaiva sielai, įkvepia daryti gerus darbus. Tikiu, kad jis žmonėms suteiks viltį, tikėjimą, jog grožis gali išgelbėti pasaulį…

O tapybos darbai yra aukščiausios prabos, tad investuoti, be abejo, verta. Belieka tik užsiregistruoti.

Aukcionui dailės kūrinius paaukojo net dvidešimt devyni menininkai: Leonardas Gutauskas, Simonas Gutauskas, Miglė Kosinskaitė, Linas Cicėnas, Arvydas Kašauskas, Gintaras Gecevičius, Juozas Pranckevičius, Modestas Malinauskas, Lina Beržanskytė-Trembo, Silvija Drebickaitė, Edita Suchockytė, Andrius Makarevičius, Laimonas Šmergelis, Loreta Zdanavičienė, Saulius Kruopis, Simonas Gelminauskas, Vytautas Poška, Vytautas Laisonas, Ojaras Mašidlauskas, Simona Juškevičiūtė, Ligita Juknevičiūtė, Viačeslavas Sokoleckis, Emilija Taločkienė, Arūnė Tornau, Palemonas Janonis, Dalia Kasčiūnaitė, Arvydas Bagdonas, Romas Žmuidzinavičius, Aleksandra Jacovskytė.

„SOS gyvūnai“ – jau dešimtmetį Vilniuje veikianti benamių gyvūnų gelbėjimo organizacija. Prieglaudos veikla vykdoma rėmėjų dėka bei naudojant 2 proc. nuo GPM paramą. Prieglaudoje beglobiai gyvūnai yra gydomi, socializuojami, jiems ieškomi nauji namai. Visi aukciono metu surinkti pinigai bus skirti „SOS gyvūnų klinikos“ atidarymui. Klinikoje bus gydomi, skiepijami, sterilizuojami prieglaudos globotiniai. Čia durys bus atviros nepasiturinčių ar senyvo amžiaus žmonių augintiniams. Jie bus sterilizuojami nemokamai. 2016 m. „SOS gyvūnai“ į naujus namus išlydėjo daugiau nei 800 beglobių gyvūnų.

Nuotraukos iš Simonos Juškevičiūtės asmeninio archyvo

 

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top