Pradinis / Mokslas ir švietimas / Respublikinio konkurso „Kamštelių vajus 2019“ autobusėlis važiuoja per Lietuvą ir renka plastikinius butelių kamštelius

Respublikinio konkurso „Kamštelių vajus 2019“ autobusėlis važiuoja per Lietuvą ir renka plastikinius butelių kamštelius

Spalio viduryje pradėjęs savo kelionę po Lietuvą, plastikinius butelių kamštelius renkantis autobusėlis nuvažiavo į jau daugiau nei dvidešimt  Lietuvos miestų ar įstaigų ir surinko jau dvi tonas kamštelių.

Kol kas daugiausia kamštelių surinkta Utenoje – 284 kilogramai. Nuo uteniškių nedaug atsilieka Alytus ir Kaunas, surinkę po kiek daugiau nei 250 kilogramų. Kamšteliai dar nesurinkti Vilniuje – po sostinę konkurso autobusėlis važinės lapkričio 20 d. Jis užsuks pas kiekvieną komandą, surinkusią daugiau nei 100 kilogramų. Visi, surinkę mažiau, turi pristatyti kamštelius prie „Litexpo“ lapkričio 20 d. 12–14 val.

„Važiuojame per Lietuvą ir stebimės konkurso dalyvių atsidavimu, idėjiškumu, tikėjimu, kad rinkdami kamštelius padeda Žemei išsivaduoti nuo plastiko taršos. Juolab kad šiemet negavome jokio finansavimo ir dalyvių dovanos yra labai kuklios, todėl visi, renkantys kamštelius, tai daro tiesiog iš idėjos. „Kamštelių vajus“ yra didžiulis respublikinis konkursas – šiemet jame užsiregistravo šimtas dvidešimt įvairių mokymo įstaigų ir bendruomenių. Pastebiu didelį žmonių požiūrio į savanorystę skirtumą, atsirado daugiau gebančių ir norinčių prisiimti asmeninę atsakomybę už taršą ir tai džiugina, įkvepia. Prieš septynerius metus, kai pradėjau organizuoti šį konkursą, situacija tikrai buvo kitokia“, – apie šių metų konkursą pasakoja jo sumanytoja VšĮ „Draugiški šeimai“ vadovė Birutė Jakučionytė.

Kiekvienais metais konkurso dalyviai turi galimybę ne tik rinkti kamštelius, bet ir kurti meninius darbus iš jų. Geriausi yra atrenkami ir vežami į Vilnių, respublikinę parodą. „Kamštelių vajaus 2019“ meninių darbų paroda vyks lapkričio 22–24 d. Vilniuje, parodoje „Vaikų šalis“ („Litexpo“). Lapkričio 22 d. 14 val. čia vyks ir šių metų konkurso nugalėtojų apdovanojimai.

Simno specialioji mokykla

Ne vienus metus socialinis projektas „Kamštelių vajus“ bendradarbiauja su parodų ir kongresų centru „Litexpo“. Šio centro projektų vadovė Indrė Reimorienė pasakoja: „Mūsų įstaiga palaiko daug socialinių iniciatyvų ir verslų, vienas iš jų – „Kamštelių vajus“. Kiekvienais metais prie „Litexpo“ yra įrengiamas kamštelių surinkimo punktas, o šiemet ir meniniai darbai iš kamštelių bus eksponuojami, ir konkurso finalinis renginys vyks parodoje „Vaikų šalis“. Taip pat konkurso organizatoriai įrengs edukacijų ir dirbtuvių erdvę, kurioje parodos lankytojai turės galimybę gvildenti santykius su gamta, plastiku, rūšiavimu ir net su pinigais.“

Konkurso organizatoriai primena, kad per penkis konkurso „Kamštelių vajus“ organizavimo metus yra surinkta ir priduota perdirbti trisdešimt tonų plastikinių butelių kamštelių. Vienas kamštelis sveria tris gramus, todėl surinktų kamštelių kiekis yra išties milžiniškas. Tai puiki žaliava perdirbimui, tačiau pagrindiniai šeštus metus Lietuvoje organizuojamo konkurso tikslai yra šviečiamieji:

  1. Surinkti kuo daugiau gamtoje išmėtytų smulkių šiukšlių – plastikinių butelių kamštelių – ir juos perdirbti.
  2. Mažinti opią Žemės užterštumo plastiku problemą.
  3. Ugdyti jaunosios kartos atsakingumą, atkreipti dėmesį į opią šiukšlių rūšiavimo problemą Lietuvoje, skatinti mąstyti „žaliai“, ugdyti kūrybingumą, komandinį darbą, tvarų vartojimą.
  4. Raginti mokymo įstaigas organizuoti renginius ir akcijas ekologijos, šiukšlių rūšiavimo, švarios aplinkos temomis.

Konkursas „Kamštelių vajus“ yra dalis socialinės iniciatyvos „EKODAIKTAI.LT“, kurią organizuoja ne pelno siekianti organizacija VšĮ „Draugiški šeimai“. Iniciatyvos tikslas – šviesti visuomenę, skatinti gyventi ir leisti laisvalaikį sveikai, naudoti ekologiškas priemones, tausoti aplinką ir energijos šaltinius, skleisti žinią apie tokių paslaugų naudą.  Šios iniciatyvos veiklos kryptys yra pažintinio ir ekoturizmo skatinimas, sveikos gyvensenos, ugdomųjų (patyriminių) renginių, stovyklų vaikams, seminarų organizavimas, ekologiškų priemonių bei žaislų naudojimas, sveiko maisto vartojimas, kūrybingumo ir inovacijų skatinimas versle.

Daugiau informacijos apie konkursą ieškokite   www.kamsteliuvajus.lt, www.ekodaiktai.lt

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: