Pradinis / Renginiai, pramogos / Rimas Valeikis į skaitytojų klausimus atsakinėjo prijungtas prie melo detektoriaus

Rimas Valeikis į skaitytojų klausimus atsakinėjo prijungtas prie melo detektoriaus

Kauno „Megoje“ daugiau kaip šimtas gerbėjų, susirinkusių į naujos Rimo Valeikio knygos „Lilė ir melo pinklės“, kurioje tęsiamos „Akvariumo istorijos“, pristatymą, ne tik gavo autoriaus autografus, bet ir turėjo galimybę užduoti menininkui klausimų. Parašęs knygą apie melą, R. Valeikis į gerbėjų klausimus atsakinėjo prijungtas prie melo detektoriaus.

Nauja knyga jau pasiekė šalies knygynus, o pirmajam jos pristatymui menininkas pasirinko „Megą“, kurioje yra aukščiausias šalies akvariumas. Jo gyventojai ir yra „Akvariumo istorijų“ herojai.

Atsakinėdamas į skaitytojų klausimus, R. Valeikis pasakojo, kad ir vaikystėje, ir dabar fantazuoja, tačiau tai daro iš kūrybinių paskatų, o ne norėdamas išsisukti ar ką nors nuslėpti. Pasak jo, vaikai, linkę fantazuoti, yra kūrybingesni.

„Geras menininkas yra geras melagis“, – teigia ką tik pasirodžiusios knygos autorius R. Valeikis. Todėl, pasak jo, vaikus būtina skatinti fantazuoti. „Žinoma, jeigu akivaizdu, kad vaikas meluoja norėdamas išsisukti iš nemalonios situacijos, reikėtų išsiaiškinti priežastį ir spręsti pačią problemą, o ne tiesiog uždrausti meluoti. Vaiko elgesys visada turi motyvą ir prasmę“, – sako menininkas, knygų autorius ir iliustruotojas.

Nauja knyga pasakoja smagią ir kartu pamokančią istoriją apie žuvytę Lilę, kuri norėdama išpopuliarėti papuola į savo melo pinkles. Rimas Valeikis sako, kad ši knyga – savotiška metafora su daugybe iliustracijų, kurią jis skiria ne tik vaikams. „Jeigu vaikiška knyga įdomi tik vaikams – kažkas tai knygai negerai. Aš savo sūnui skaičiau tik tas knygas, kurios buvo įdomios man. Ir dabar mėgstu atsiversti vadinamųjų vaikiškų knygų, jas, būdamas jau suaugęs, interpretuoju ir suvokiu geriau“, – pasakoja R. Valeikis.

Nors naujoji knyga skirta vaikams, pats autorius sako, kad knyga turėtų būti naudinga ir tėvams. Jiems tai puiki proga su vaikais pasikalbėti apie melą ir nukreipti jų fantaziją teigiama linkme bei skatinti kūrybingumą.

Organizatorių nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: