Pradinis / Kultūra / S. Inčirauskaitės-Kriaunevičienės kūriniai pristatomi Švedijos muziejuje

S. Inčirauskaitės-Kriaunevičienės kūriniai pristatomi Švedijos muziejuje

Žinomos lietuvių tekstilininkės Severijos Inčirauskaitės-Kriaunevičienės darbai pirmą kartą pristatomi viename reikšmingiausių Švedijos muziejų, kuris įkurtas 1919 m. ir skirtas tekstilės meno ir dizaino reprezentacijai ir tyrimams.

Gruodžio 1 d. Röhsska muziejuje, Geteborge, atidaromoje šiuolaikinės tekstilės parodoje „Siuvinėjimas: vizija ir liudijimas“ kuratoriaus Love Jönssono, kuris žinomas ir kaip dizaino bei taikomojo meno kritikas, pastangomis suburta septyniolika menininkų iš Švedijos ir Lietuvos. Parodoje pristatomi kūriniai iš Röhsska muziejaus, Stokholmo nacionalinio muziejaus, privačių kolekcijų ir šiuolaikinių menininkų kūriniai.

Paroda tyrinėja dvi šiuolaikines modernias siuvinėjimo kryptis. Viena jų orientuota į vizijas ir remiasi vaizduote, fantazijomis, kartais ir kitais būdais pakeisdama tradicinei išraiškai būdingus parametrus, kita – į tekstus ir vaizdus, ​​kaip kasdienio gyvenimo ir visuomenės keliamų klausimų atspindžius, kai darbai prisiliečia prie konkrečių kasdienybėje vykstančių procesų. Šiuolaikinis siuvinėjimas apima tokias temas, kaip pasakos, virtuvinės kriauklės realijos ir teismo procesų biurokratizmas. Paroda akcentuoja siuvinėjimą, kaip žmogaus gyvenimo atspindį. Maži dygsniukai pasakoja dideles istorijas.

S. Inčirauskaitės-Kriaunevičienės vizitinė kortelė – metalo ir siuvinėjimo sintezė. Menininkė dažniausiai naudoja iš buities atkeliavusius metalinius objektus (mašinų dalis, buities rakandus) ir ant jų siūlais, taikydama kryželio techniką, primenančią močiučių rankdarbius, komponuoja gėlių žiedus ar kitus objektus. Dalis lietuvės menininkės kūrinių į parodą Geteborge atkeliaus tiesiai iš Jungtinės Karalystės, kur rudenį buvo eksponuojami parodoje „Dismaland“, kuruojamoje pasaulinio garso žvaigždės menininko Banksy.

Menininkė dalyvauja parodoje bendromis Lietuvos ambasados Stokholme, Lietuvos kultūros instituto ir Röhsska muziejaus Geteborge pastangomis.

LR ambasados Švedijoje inf.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: