Pradinis / Augalų pasaulis / Šalies miestus ir miestelius papuošė apie 13 tūkst. naujų medelių

Šalies miestus ir miestelius papuošė apie 13 tūkst. naujų medelių

Prie aplinkos ministro Valentino Mazuronio inicijuotos akcijos „Žaliuojantys miestai ir miesteliai“ prisijungė 25 savivaldybės. Jos metu daugiau kaip 1 000 žmonių pasodino apie 13 tūkst. įvairių medžių sodinukų.

„Džiaugiuosi tokiu dideliu susidomėjimu ir palaikymu. Sutelkę jėgas padarėme didelį darbą – miestus ir miestelius pagražinome įvairiais medžiais. Per tūkstantį žmonių dabar turi savo pačių sodintą medelį, kurį, neabejoju, stengsis prižiūrėti ir puoselėti. Tikiuosi, toks visuotinis medžių sodinimas taps gražia tradicija“, – sakė aplinkos ministras V. Mazuronis.

Akciją palaikė ir sklandų jos vykdymą užtikrino net 25 Lietuvos savivaldybės. Jų darbuotojams teko atsakingas uždavinys – informuoti norinčiuosius prisijungti, numatyti želdinamas teritorijas, patarti, kokius sodinukus rinktis.

Birštono savivaldybės atstovai pasakojo labai atsakingai ruošęsi akcijai ir iš anksto numatę, kur ir kokie medeliai bus sodinami. Į šį procesą aktyviai įsitraukė bendruomenė, miesto vadovybė, įstaigų darbuotojai – visi entuziastingai prisidėjo prie Birštono aplinkos gražinimo ir papildė miestą beveik 200 medelių. Vilniaus miesto Fabijoniškių bendruomenė, noriai prisijungusi prie medelių sodinimo akcijos, įsipareigojo rūpintis pasodintų naujų ąžuoliukų prigijimu. Kauno rajone, Garliavoje akcijos dalyviai įrengė specialias metalines apsaugas sodinukams su lentelėmis, kuriose nurodyta, kas pasodino konkretų medį. Jų pasodinta apie 600. Joniškio rajono savivaldybė, kaip ir dalis kitų savivaldybių, šią akciją sujungė su jau tradicine tapusia pavasario švaros akcija „Darom“. Sutelkę jėgas įstaigų ir įmonių, bendruomenių, Joniškio rajono savivaldybės, seniūnijų, Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojai, mokyklų moksleiviai sutvarkė Joniškio aplinką ir pasodino apie 1 000 įvairių medžių: ąžuolų, eglių, beržų, bukų, klevų ir pušų.

Populiari želdinimo akcija buvo ir Kazlų Rūdoje – čia prie jos prisijungė ir kartu apie 600 sodinukų pasodino 120 žmonių. Utenos rajono savivaldybės administracija pranešė apie bemaž 150 pasodintų medžių ir daugiau kaip 90 akcijos dalyvių. Mažeikiai praturtėjo maždaug 600 sodinukų, mieste pasodintos 57 sakuros. Šį darbą nudirbo 75 žmonės. Švenčionių rajono savivaldybėje padedant 62 talkininkams pasodinti 3 tūkst. pušų sodinukų ir vienas ąžuoliukas, apželdinta Liepų gatvė, joje pasodinta per 100 liepaičių. Biržų rajonas tęsia aplinkos ministro iniciatyvą ir gegužę planuoja miestą papuošti 1 000 rožių sodinukų.

Alytaus rajone pasodinta per 6 tūkst. medelių, o smagiausiu bendro darbo akcentu tapo ant laužo virta sriuba. Gardžiu šiltu maistu dalijosi ir prie akcijos prisijungę 45 Kelmės rajono savivaldybės darbuotojai, kartu pasodinę apie 500 medelių. Prie akcijos aktyviai prisijungė ir Anykščių rajono savivaldybės darbuotojai. Gausus jų būrys – net 40 žmonių – pasodino per 20 medelių ir tvarkė aplinką. 100 medelių pasipuošė Kretingos rajono ir Šilutės rajono savivaldybės.

Už aktyvų dalyvavimą akcijoje „Žaliuojantys miestai ir miesteliai“ aplinkos ministro padėkos raštai bus įteikti Kazlų Rūdos, Joniškio rajono, Kauno rajono, Mažeikių, Švenčionių rajono savivaldybėms.

LR aplinkos ministerijos informacija
Kelmės r. sav. nuotrauka

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: