Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Sausio 13-osios minėjimas Molėtuose

Sausio 13-osios minėjimas Molėtuose

Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena. Prieš 25 metus Lietuvos žmonės vieningai siekė apginti atkurtos valstybės nepriklausomybę. Mūsų krašto teritorijoje šeimininkavo okupacinė kariuomenė. Tačiau laisvės trokštanti, vieninga tauta tą dieną apgynė Lietuvos nepriklausomybę, sugebėjo pasipriešinti žiauriam agresoriui.

Nors nuo tų įvykių prabėgo net ketvirtis amžiaus, bet prisiminti šią pilietiškumo pamoką, iš naujo suteikti prasmę Laivės gynėjų dienai, puoselėti istorinę atmintį ir patriotiškumą, prisiminti ir pagerbti žuvusius bei nukentėjusius valstybės gynėjus yra visuotinė kiekvieno mūsų pareiga ir prievolė.

Antradienio, sausio 12 d., vakarą molėtiškiai rinkosi į renginį „Būkime kartu“. Jis prasidėjo iškilmingu Laisvės gynėjų dienos minėjimu Molėtų savivaldybės salėje. „Per 25 metus, prabėgusius nuo tų kraupių sausio dienų, užaugo nauja Lietuvos piliečių karta, į praeitį nugrimzdo kraupūs vaizdai, apgijo fizinės ir dvasinės žaizdos, amžinybėn išėjo kai kurie tų dienų didvyriai,  bet labai svarbu, kad ši istorija nebūtų užklota laiko dulkėmis. Tai pamoka mums visiems, ypač jaunimui. Yra didelis noras, kad šią pamoką visi tinkamai išmoktume ir ilgai laikytume savo širdyje ir atmintyje, ją perduotume kitiems, – savo kalba minėjimą pradėjo Molėtų rajono savivaldybės meras Stasys Žvinys ir linkėjo visiems vienybės, susitelkimo kuriant geresnę mūsų valstybės ateitį. – Tegul Jūsų širdyse niekada neužgęsta Laisvės ugnis, o laisvės troškulys niekada  nebus nugalėtas, nes tai kiekvieno žmogaus prigimtinė vertybė.“. Po to savo mintimis apie istorinę datą dalijosi LR Seimo narys Valentinas Stundys, savo prisiminimais – LRS nariai: Audronius Ažubalis ir Petras Čimbaras, molėtiškis Algis Cibulskas, padėką už Laisvę išsakė Molėtų gimnazistas Justinas Kulys.

Renginys „Būkime kartu“ tęsėsi prie savivaldybės aikštėje uždegto atminimo laužo. Čia buvo pagerbti žuvusieji už Lietuvos laisvę, prisimenami tos nakties įvykiai, skambėjo dainos, buvo proga pabendrauti su Laivės gynėjais molėtiškiais ir šio renginio svečiais.

Molėtų r. sav. nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: