Pradinis / Šeima ir sveikata / 4 išmanūs įrankiai, padėsiantys rūpintis sveikata

4 išmanūs įrankiai, padėsiantys rūpintis sveikata

Atėjus pavasariui neretai susirūpinama savijauta bei sveikata: kyla minčių pradėti sportuoti, laikytis dietos ar bent jau gerti vitaminus. Siūlome į pagalbą pasitelkti išmaniuosius sprendimus.

Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas, dalijasi patarimais, padėsiančiais rūpintis savimi.

Žingsnių ir kalorijų skaičiuoklė

Pasižadėjote, kad gyvensite sveikiau, vaikščiosite daugiau ir valgysite mažiau? Tikslų pasiekti bus lengviau, jei juos matuosite – tai daryti galite su fizinį aktyvumą fiksuojančia programėle „Fitbit“.

Į išmanųjį atsiųsta programėlė skaičiuoja kasdien nueitus žingsnius ir atstumą, į ją taip pat galima suvesti suvartojamų kalorijų ir vandens kiekius bei svorio pokyčius. Be to, prie programėlės prijungus išmanųjį „Fitbit“ laikrodį, galima stebėti ir savo miego ciklą.

Lieknėkite lengviau

Stengiatės valgyti sveikiau, tačiau vis pritrūksta žinių ir kantrybės? Programėlė „Lifesum“ gali ne tik padėti keisti ar stebėti mitybos įpročius, bet ir motyvuoti siekti geresnių rezultatų.

Analizuodama suvestus duomenis apie suvartotas kalorijas, išgertą vandens kiekį ir bendrą informaciją apie jus, programėlė parinks tinkamiausią mitybos planą, taip pat jį atitinkančių patiekalų receptus. Be to, ji skatins išgerti daugiau vandens, valgyti vaisių, žuvies, daržovių ar kitų produktų, suteiksiančių trūkstamų mineralų bei vitaminų.

Savijautos dienoraštis

Pastebėjote, kad jus vis dažniau vargina galvos ar kiti skausmai? Pabandykite atsekti negalavimų priežastis – tai padaryti gali padėti programėlė „Symptom diary“, skirta visiems įtartiniems sveikatos pokyčiams fiksuoti.

Programėlė saugo suvestus duomenis, juos analizuoja ir suteikia galimybę stebėti veiksnius, darančius įtaką savijautai. Pavyzdžiui, pažymėjus galvos skausmo simptomą, galima įrašyti ir galbūt jį sukėlusias priežastis: paros metą, stresą ar tądien valgytą maistą. Jei tas pats negalavimas kartojasi, veiksnių statistika gali padėti atsekti jo priežastį.

Nepamiršite išgerti vitaminų

Pamirštate išgerti vitaminus ar vaistus? Tuomet atraskite programėlę „Pill & Med Reminder“. Ši veikia tarsi išmani vaistų dėžutė – į ją galima įvesti visų vartojamų medikamentų pavadinimą, prie kiekvieno iš jų pažymėti, kokią dozę, kokiu būdu ir kada reikia vartoti. Atėjus laikui išgerti vaistus, programėlė apie tai primins pranešimu. Be to, joje galima sukurti bendrą šeimos paskyrą ir stebėti, ar artimieji pareigingai geria savo piliules.

 

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top