Pradinis / Aktualijos / Šeimas iš visos šalies į Šiaulius kviečia Šeimų šventė

Šeimas iš visos šalies į Šiaulius kviečia Šeimų šventė

Visos Lietuvos šeimos laukiamos jau šį sekmadienį vyksiančioje Šeimų šventėje. Įspūdingą renginį organizuoja Šiaulių vyskupija, šventė jau seniai tapo respublikinė, į ją atvyksta net užsieniečiai. Šiaulių miesto vadovai pasidžiaugė, kad ši išskirtinė Šiaulių vyskupo iniciatyva pagerbia ir padeda stiprinti svarbiausią miesto, krašto ir visos šalies pagrindą – šeimą.

Sausio 7 d. 12 val. Šiaulių arenoje (Jono Jablonskio g. 16, Šiauliai) tikinčiuosius iš visos Lietuvos kvies tradicinė Šiaulių vyskupijos šeimų šventė, kuri šiemet vadinasi „Marija, tu radai malonę pas Dievą“. Šiaulių vyskupo Eugenijaus Bartulio inicijuota ir jo nuolat globojama šventė šiemet vyks jau 17 kartą. Didžiausia Lietuvoje vyskupijos šventė tradiciškai vyksta bažnyčiai minint Tris Karalius ir užbaigia kalėdinio laikotarpio šventimą.

Šią gražią iniciatyvą palaiko ir vertina Šiaulių miesto savivaldybė. Šiaulių meras įsitikinęs, kad tai vienas gražiausių metų renginių, kuris išaukština svarbiausias gyvenimo vertybes.

„Tokio šeimų suėjimo, koks yra Šiauliuose, nėra kituose miestuose, tai – unikali šeimos vienybės šventė. Ir už šį dėmesį šeimoms šiuo atveju reikia dėkoti ne valstybės institucijų ar visuomeninių organizacijų atstovams, o Šiaulių vyskupijai, tiksliau, vyskupui, Šiaulių miesto garbės piliečiui Eugenijui Bartuliui. Jau seniai laikas visos valstybės lygmeniu kalbėti apie pagarbą šeimai ir šeimos stiprinimą“, – spaudos konferencijoje sakė Artūras Visockas.

Pasak Šiaulių vyskupo Eugenijaus Bartulio, vienas gražiausių ir prasmingiausių Šeimų šventės akcentų yra santuokos įžadų atnaujinimas, kai vyras ir žmona savo vaikų akivaizdoje vėl prisiekia prieš Dievą. Šia ceremonija parodoma, kiek daug turime gražių ir darnių šeimų, jos pasisemia stiprybės visiems metams.

Pirmą kartą šventės mišiose giedos choras, kurio nariai gyvena visoje Lietuvoje. Kolektyve gieda jaunimas iš įvairiausių Lietuvos miestų ir miestelių, choras buvo suburtas 2017 m. vasarą rengtoms Lietuvos Jaunimo dienoms. Stiprus kolektyvas, kuriam vadovauja Jeronimas Serebrinskas, sutiko vėl susiburti Šiaulių vyskupijos Šeimų šventei.

Tradiciškai šv. Mišias kartu su Šiaulių vyskupu aukoja ir kitų vyskupijų ganytojai, šventėje dalyvauja Lietuvos Seimo grupės „Už šeimą“ atstovai, Šiaulių krašto savivaldybių vadovai.

Šiaulių vyskupijos šeimų šventė pirmaisiais metais tilpdavo koncertų salėje „Saulė“, dabar renginys tapo, ko gero, didžiausia šeimų švente respublikoje. Joje kasmet apsilanko po 4000–5000 tikinčiųjų. Į šį renginį masiškai renkasi žmonės ne tik iš Šiaulių regiono. Pavyzdžiui, šiemet ypač daug kvietimų įsigijo Kauno ir Telšių vyskupijų tikintieji, jie į Šeimų šventę atvyks užsakytais autobusais. Šventėje lankosi netgi užsieniečiai, atvyksta svečiai iš Lenkijos ir Austrijos.

Po sėkmingo debiuto praėjusių metų Šeimų šventėje į Šiaulius grįžta Milane (Italija) gyvenanti smuikininkė Saulė Kilaitė. Atlikėja pristatys visiškai naują programą „Muzikinė kelionė piligrimų takais“. Smuiko virtuozė muzikos garsais kvies apsilankyti įvairiose pasaulio šalyse, kuriose vyko Dievo Motinos apsireiškimai. Į šią kelionę įtraukta ir Lietuva. Lietuviškos giesmės „Marija, Marija“ interpretacija pristatys Šiluvos Marijos šventovę.

„Jei tūkstančiai šeimų kasmet renkasi į šį renginį, vadinasi, jos šioje bendrystėje gauna tas vertybes, kurių taip trūksta mūsų aplinkoje. Matydami didelę renginio vertę ir jo bendruomeniškumą visada mielai prisidedame prie jo organizavimo, palaikysime šią iniciatyvą ir ateityje“, – kalbėjo Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis. Šiaulių miesto savivaldybė renginiui skyrė 3000 eurų.

Vieni svarbiausių šventės talkininkų – savanoriai. Šiemet šventėje turėtų darbuotis apie 80 jaunuolių iš Šiaulių miesto mokyklų. Savanoriai dalyvauja ruošiant arenos erdves renginiui, gelbsti dalyviams ir svečiams šv. Mišių ir koncerto metu, padeda susitvarkyti po renginio.

Kvietimus į šventę galima įsigyti knygyne-svetainėje „Prie Katedros“, Šiaulių vyskupijos Šeimos centre (galima rezervacija telefonu), Šiaulių vyskupijos dekanatų bei parapijų raštinėse (įsigyjant kvietimus prašoma solidariai prisidėti prie šventės organizacinių išlaidų 4 eurų suma).

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top