Pradinis / Lietuviai svetur / Sekminės 2013 – Lituanica Fest

Sekminės 2013 – Lituanica Fest

S (11 of 45)

Savaitgalį šimtai tautiečių iš visos Jungtinės Karalystės rinkosi į Hampšyro grafystėje įsikūrusią Lietuvių Sodybą, kurioje įvyko jau tradicine tapusi didžiausia Britanijos lietuvių šventė „Sekminės 2013 – Lituanica Fest”.

Pasak festivalį organizavusių Jungtinės Karalystės Lietuvių Bendruomenės, Lietuvių Sodybos bei įmonių grupės „Lituanica“ atstovų, kiekviena tautinė mažuma Britanijoje turi savo unikalų festivalį ar šventę, kurios metu visi gali pasidžiaugti kultūrų įvairove, susipažinti su kitataučių tradicijomis bei smagiai praleisti dieną.

Tradicinio lietuvių festivalio „Sekminės 2013 – Lituanica Fest” svečius ir dalyvius lepino puikus oras, tad laiko nuobodžiauti nebuvo – vyko speciali loterija, mugėje buvo galima įsigyti įvairių širdžiai mielų suvenyrų, tautodailės dirbinių ar lietuviškos atributikos. Mažuosius šventės svečius džiugino vaikų kiemas, kuriame tėvai, palikę savo atžalas, galėjo skaniai papietauti, nes festivalyje lietuviškų patiekalų pasirinkimas buvo išties didelis.

Kaip ir kasmet, renginys prasidėjo Šv. Mišiomis, po kurių savo dainas bei šokius žiūrovams dovanojo gausus būrys vietinių kolektyvų ir svečiai iš Lietuvos – Egidijus Sipavičius bei Asta Pilypaitė.

Šių metų Sekminių šventė, skirta S. Dariaus ir S.Girėno skrydžio per Atlantą 80-sioms metinėms bei įmonių grupės „Lituanica“ dešimtmečiui pažymėti.

“Jei nebūtų Jūsų – nebūtų puikiai organizuotos šventės! Labai džiugu, jog įmonių grupė Lituanica prisideda prie lietuviškų renginių palaikymo ir lietuvybės puoselėjimo”, – sveikino Lietuvos ambasadorė Jungtinėje Karalystėje Asta Skaisgirytė Liauškienė.

Festivalio koncerto įrašą bus galima išvysti birželio 1 dieną, 16.30 val. LRT Lituanica kanalu.

S. Matulio nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: