Pradinis / KARJERA / Sėkminga karjera: kas tai ir nuo ko pradėti? (I)

Sėkminga karjera: kas tai ir nuo ko pradėti? (I)

Turbūt visi svajoja apie sėkmingą karjerą. Vieni garsiai ir drąsiai, kiti, atvirkščiai – tyliai. Tu juk taip pat galvoji, kaip šaunu būtų padaryti sėkmingą karjerą, tiesa? O ar uždavei sau klausimą, kokia turėtų būti ta sėkminga karjera? Vienam tai – didelis atlygis, kitam – kasdienis malonumas eiti į darbą, dar kitam – žinojimas, jog jo atliekamas darbas yra naudingas žmonijai. O kas sėkminga karjera yra Tau?

Kad ir kaip būtų, darbas kiekvieno gyvenime užima tikrai nemažą dalį (juk įprastai darbe praleidžiame 8 valandas per dieną, 5 dienas per savaitę), tad tokio darbo, kuris džiugintų Tave, kuriuo būtum patenkintas, atradimas yra ne mažiau svarbu nei mylinčios ir mylimos antrosios pusės sutikimas. Mėgstamas darbas ne tik atneša materialinę naudą, bet ir leidžia labiau džiaugtis gyvenimu. Bet tikriausiai savo aplinkoje esi sutikęs žmonių, kuriems darbas yra kaip katorga: kiekvienas pirmadienis – didžiulė kančia, o išsigelbėjimas ateina tik penktadieniui artėjant. Juk ne taip įsivaizduoji svajonių darbą? Garsiausi pasaulio mokslininkai, menininkai, čempionai į savo darbus žvelgė ne kaip į prievolę, o kaip į įdomų ir pastangų vertą iššūkį! Būtent todėl jie tapo geriausi. Karjeros specialistai teigia: jei tik norėsi – surasi savo svajonių darbą. Bet tikriausiai ir Tave, kaip beveik kiekvieną mūsų, dažnai kankina klausimas: kaipgi rasti tą svajonių darbą? Mes Tau pabandysime padėti su sėkmingos karjeros patarimų serija. Pradedam!

Karjera: nuo ko pradėti?

Kai perki lėktuvo bilietą atostogoms, juk esi numatęs šalį, į kurią nori nuvykti, o ne klausi pardavėjo, ką jis Tau pasiūlys, tiesa? Taip ir prieš pasakydamas sau, jog sieksi karjeros, pirmiausia turi žinoti, kas yra toji karjera. Teoriškai karjera apibrėžiama kaip laikui bėgant nuosekliai besivystanti asmens darbinė patirtis. O sėkmingos karjeros apibrėžtis priklauso nuo kiekvieno iš mūsų. Karjeros specialistai laikosi nuomonės, jog sėkminga karjera – daugiau nei prestižinės pareigos ar didelis atlyginimas, tai darbas, kurį malonu dirbti ir kuriame gali save realizuoti.

Kodėl svarbu rasti darbą, kurį malonu dirbti? Pirmiausia todėl, kad nemėgstama veikla gali kančia paversti beveik trečdalį likusio Tavo gyvenimo (ar įsivaizduoji, kiek tai daug?). Antra, nemėgstamas užduotis mes atliekame prasčiau nei mums patinkančias (prisimink save mokykloje per pamokas: kas sekdavosi geriau – ar mėgstamos pamokos, ar nemėgstamos?). Darbas, kurį dirbdamas nejauti malonumo, ne tik bus kančia Tau, bet ir neatneš naudos įmonei. Vadinasi, siekti karjeros – tai siekti realizuoti save ir savo gebėjimus. Ir tam tikrai nebūtina būti prestižinės profesijos atstovu. Jokia paslaptis, jog darydamas tai, ką tikrai mėgsti, sugebėsi darbą padaryti daug geriau ir būsi daug laimingesnis nei dirbdamas kad ir labai gerai mokamą darbą, kuris nėra Tau labai prie širdies.

Tad jei jauti aistrą šokti – šok. Jei be teptuko neįsivaizduoji nė dienos – tapyk. Jei bendrauti su žmonėmis nepavargdamas galėtum dienų dienas – ieškok darbo, kuriame netrūksta bendravimo. Jei turi svajonę – siek jos tikslingai kiekvieną dieną ir pasieksi!

Daugiau karjeros patarimų – www.firsty.lt

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: