Pradinis / Kultūra / Senosios muzikos festivalyje Italijoje – lietuvaičių koncertas

Senosios muzikos festivalyje Italijoje – lietuvaičių koncertas

Italijos Gallese miestelyje vykstančiame senosios muzikos festivalyje, skirtame šiame miestelyje gimusiam italų muzikui ir teoretikui Marco Scacchi atminti ir populiarinti, spalio 4 d. koncertavo ir dvi lietuvės: Rūta Vosyliūtė (vokalas) ir Nijolė Dorotėja Beniušytė (klavesinas). Lietuvaitės kartu su Luigi Tufano ir Giovanna Barbati susibūrė į baroko muzikos ansamblį „Réunion de Musiciens“.

Pasidžiaugta užmegztais bendradarbiavimo ryšiais

Gallese miestelio meras Danilo Piersanti prieš koncertą pasidžiaugė labai sėkminga ir įspūdinga kelione į Lietuvą šių metų gegužę. Čia jis dalyvavo konferencijoje „Lietuva–Italija: šimtmečių ryšiai“, užmegztais bendradarbiavimo ryšiais su Nacionaliniu muziejumi Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmais, Vilniaus dailės akademija, Kelmės miesto savivaldybe.

Kuo Marco Scacchi svarbus Lietuvos muzikos istorijai?

Marco Scacchi (1602–1662) vardu pavadintas festivalis šiais metais vyko jau 14-ąjį kartą. Festivalio meno vadovė profesorė ir dainininkė Cristina Miatello sako, kad italų kompozitorius ir teoretikas Marco Scacchi – reikšmingas vardas Lietuvos muzikos istorijoje. Gimęs ir augęs Italijoje, sulaukęs brandos, jis atvyko į Varšuvą, vėliau – į Vilnių. M. Scacchi daugiau kaip 30 metų tarnavo Lietuvos didiesiems kunigaikščiams ir Lenkijos karaliams, buvo ilgametis Vladislovo Vazos kapelos vadovas ir kompozitorius. 1649 m., pablogėjus sveikatai, grįžo į Italiją ir joje praleido likusius 13 savo gyvenimo metų rašydamas ir mokytojaudamas.

Marco Scacchi į Lietuvos istoriją įėjo kaip pirmosios operos autorius. 1636 m. įvykusi jo barokinės operos „Il ratto di Helena“ („Elenos pagrobimas“) premjera Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose pradėjo šio žanro raidos istoriją mūsų krašte.

Apie Rūtą Vosyliūtę

Rūta Vosyliūtė – barokinės muzikos specialistė, tarptautinių konkursų „Fatima Terzo“ (2011 m., pirmoji vieta), „Francesco Provenzale“ (2009 m., antroji vieta) laimėtoja. Aktyviai dalyvauja įvairiuose koncertuose ir senosios muzikos festivaliuose visoje Europoje, bendradarbiauja su žymiais dirigentais. R. Vosyliūtė taip pat koncertavo su žinomais senovinės muzikos ansambliais: „La Venexiana“, „Sonatori de la Gioiosa Marca“, „Cantar Lontano“, „De Labyrintho“ ir „Rosso Porpora“.

Apie Nijolę Dorotėją Beniušytę

Nijolė Dorotėja Beniušytė – pianistė, klavesinininkė, tarptautinio jaunimo muzikos festivalio „Su muzika per Europą“ (Lietuva–Italija) iniciatorė ir organizatorė. Baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, klavesino specialybės bei muzikos pedagogikos magistro studijų programas. Studijavo Prahos HAMU akademijoje, Romos S. Cecilios konservatorijoje. Šiuo metu studijuoja klavesino specialybės magistro studijų programą L’Akvilos (L’Aquila) Alfredo Casellos muzikos konservatorijoje. N. D. Beniušytė aktyviai dalyvauja įvairiuose tarptautiniuose, respublikiniuose renginiuose, konkursuose, festivaliuose. Kaip solistė ir kamerinių ansamblių narė, ji koncertavo Lietuvoje, Švedijoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Italijoje.

Parengė Irma Šimanskytė

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: