Pradinis / Mokslas ir švietimas / Serengeti nacionalinis parkas – užuovėja drambliams

Serengeti nacionalinis parkas – užuovėja drambliams

Pasirodo, ne tik žmonės, bet ir drambiai vertina saugumą. Mosklininkai ištyrė, kad laukiniai Afrikos drambliai labiau linkę gyventi saugesnėse vietovėse. Išvykus iš rezervuarų, gyvūnai tampa digrlūs ir nervingi. Serengeti Nacionalinis parkas, pasak mokslininkų, yra labiau apsaugotas ir drambliai jame jaučiasi kur kas ramesni.

Moksliniame tyrime, kuris buvo skelbtas Afrikos ekologijos žurnale (African Journal of Ecology), sakoma, kad Serengeti nacionalinis parkas užtikrima gyvūnų saugumą nuo brokonierių ir natūralaus gyvenimo sutrukdymo. Šis parkas ypatingas tuo, kad jo neribojo jokios užtvaros ir tvoros. Todėl gyvūnai ir žmonės gali keliauti skersai Serengeti nacionalinį parką. Tačiau, gyvūnams peržengus apsaugoto rezervuaro teritorijos ribas, jie lieka be apsaugos.

Tyrime buvo siekta nustatyti Afrikinių dramblių (Loxodonta africana) gerovę Serengeti Nacionalinio parko viduje ir dalinai saugomų gretimų sričių, Grumeti Game rezervuare and Ikoma atvirojoje teritorijoje, kur žmonių keliamas trukdymas yra didžiausias.

Mokslinių tyrimų metu, buvo atrasta, kad gyvūnų, gyvenančių už nacionalinio parko ribų, išmatose yra kur kas didesnis streso hormono, vadinamo gluccorticoidu, kiekis.

Taip pat, daugiau dramblių gyvendavo parke tuomet, kai jame nebuvo matyti jokių žmonių. Manoma, kad drambliai linkę gyventi potencialiai saugesnėse vietovėse.

Straipsnis parengtas įgyvendinant Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos NVO fondo remiamą paprojektį „NVO, veikiančių mokslo sklaidos srityje, tinklo stiprinimas, plėtojant jo institucinius gebėjimus“.

LSBP-logo-h-525px

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top