Pradinis / Kultūra / Šeštadienį atlikėjai sceną iškeis į gatvės grindinį

Šeštadienį atlikėjai sceną iškeis į gatvės grindinį

VLN 013

Kiekvienų metų gegužės mėnesį Lietuvą nuo Vilniaus iki mažiausių miestelių griausmingai ir garsiai pažadina viena – muzikos – kalba susikalbantys žmonės. Tie lietuviai, kurie negali dainuoti, groti ar šokti tėvynėje, šiemet galės tą padaryti ten, kur gyvena. Jiems tereikia susisiekti su bendruomenės centru toje šalyje, kur gyvena, ir pareikšti norą šių metų gegužės 18 dieną papuošti gatvę savo balsu ar instrumento garsu. Kasmet Gatvės muzikos dienoje dalyvaujančio diksilendo „Sweetband“ nariai tvirtina, kad nesvarbu, ar jūs kalbate klasikos, roko, metalo, džiazo, bliuzo, dainuojamosios poezijos, folkloro, šokių muzikos kalba, visada rasite savo klausytojų, nes muzika griauna sienas, jungia ir laisvina.

Gatvės muzikos dienos laukimas

Vos tik pasibaigia vienų metų Gatvės muzikos diena, prasideda kitų metų muzikavimo šventės laukimas. Pasak „Sweetband“ klarnetininko ir meno vadovo Karolio Pratkaus, Lietuvos muzikantai ir bent kiek muziką mylintys žmonės metus pradeda ne sausio, bet gegužės mėnesį. „Mes visada Gatvės muzikos dienoje pristatome naujus kūrinius. Mūsų vertinimo komisija – praeiviai, kurie stabteli pasiklausyti muzikos, nusišypso, ploja arba papildo mūsų pasirodymą savo šokiais“, – sakė trombonininkas Aurimas Puluikis. Tūba grojantis Laimutis Raziūnas džiaugiasi, kad Gatvės muzikos dienoje ne tik muzikantai, bet ir miestelėnai bei miesto svečiai gauna labai didelį užtaisą gerų emocijų, kurių pakanka iki kito pavasario.

Idėjų, patirties ir reklamos…

Po Gatvės muzikos dienos gatves naudinga pasivaikščioti šeimoms: vaikai įsitikina, kad muzikos mokymasis papildomai gali būti maloni popamokinė veikla, tėvai dažnai nustemba, kad yra tiek daug instrumentų, kuriais galėtų susidomėti jų atžalos, o ne vien tik fortepijonas… Nemažai idėjų kyla ir patiems muzikantams, kurie, stebėdami kitus atlikėjus, atranda savo kūrybos naujų spalvų. Pasak klavišininkės Jurgos Juzėnaitės, tai nebloga proga įsivertinti save. Diksilendas „Sweetband“ koncertuoja jau beveik dešimt metų ir turi savo gerbėjų būrį, tačiau pradedantiesiems kolektyvams Gatvės muzikos dienos yra puiki reklama. „Kol kolektyvas neseniai susibūręs, jauni patys muzikantai ir neturi finansų, kuriuos galėtų išleisti reklamai, o noras groti yra labai didelis, gal net didesnis už labai didelį, tai toks viešas pasirodymas gatvėje yra geriausia vizitinė kortelė“, – apie savireklamos galimybes kalbėjo „Sweetband“ vadybininkė Lina Bačiūnaitė-Lužinienė.

 

Emocinis ir finansinis pasitenkinimas

Profesionalūs muzikantai į Gatvės muzikos dienas pagroti ir padainuoti eina iš idėjos, o muzikos mokyklų mokiniams, konservatorijų auklėtiniams ar įvairių studijų bei būrelių entuziastams tai yra galimybė net ir šiek tiek užsidirbti. „Šiomis dienomis žiūrovai apdovanoja ne tik plojimais. Ypač dosnūs svečiai iš užsienio būna grojantiems vaikams ir paaugliams. Ir aš pats negaliu neapdovanoti nors keliais litais kur nors senamiesčio arkoje grojančio jaunojo trimitininko“, – sakė konkurencijos nebijantis Justinas Straukas. Tačiau dar yra ir emocinis pasitenkinimas, kurio pinigais negali įvertinti. Tai toks jausmas, kuris, pasak vokalistės Indrės Grikšelytės, priverčia spurdėti širdį smarkiau. Mergina tvirtina, kad dainavimas ne scenoje, o tarp žmonių, kurie sustoja pasiklausyti ir pasilieka iki pertraukėlės, net jei ir lietus krapnoja, padeda rasti ryšį su kitu žmogumi. Būtent to ir reikia mums visiems šiame gyvenime.

Parengė Giedrius Lužinas, Jono Andrijausko nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: