Pradinis / Aktualijos / Šį sekmadienį vyksiančio „Kauno maratono 2013“ dalyviams – bėgikės patarimai

Šį sekmadienį vyksiančio „Kauno maratono 2013“ dalyviams – bėgikės patarimai

Capture
Likus vos kelioms dienoms iki sekmadienį vyksiančio „Kauno maratono 2013″ paskutiniais patarimais prieš startą dalinasi olimpietė, tolimų distancijų bėgikė Inga Juodeškienė. Kauniečius bene tris mėnesius pagrindiniam metų startui ruošusi trenerė rekomenduoja gerai pailsėti, nepersivalgyti ir su gera nuotaika startuoti birželio 9 dieną vyksiančioje sporto šventėje Kaune.

Iki maratono liko vos kelios dienos, ką patartumėte bėgikams?

Svarbiausia atsipalaiduokite ir nesinervinkite, tiesiog ramiai laukite puikaus savaitgalio ir nuostabios sporto šventės. Jokiu būdu nepersistenkite – juk visą darbą esate padarę, todėl fizinį krūvį galite sumažinti. Likus kelioms dienoms iki starto rekomenduočiau dvi dienas pailsėti, o dieną prieš maratoną – lengvai prasibėgti 15 minučių bei ilsėtis.
Ką rekomenduotumėte valgyti prieš startą, gal reiktų sočiai pavakarieniauti?
Tik nepersivalgykite (šypsosi). Likus dienai iki varžybų reikėtų prisotinti organizmą angliavandeniais – valgykite makaronus, bananus, avižinę košę, juodą duoną su medumi. Organizmas angliavandenius kaupia likus parai iki starto, tad jei jūs teisingai maitinsitės, jausitės žvalūs ir energingi viso bėgimo metu.

Maratono rytą lengvai užkaskite, bet venkite baltyminio maisto, kadangi krūvio metu mūsų skrandis sustoja ir nedirba. Mūsų skrandžiui tereikia lengvo, greitai į energiją skylančio maisto: tai gali būti javainis, avižinė košė, bananas, skrebutis su uogiene ir saldžios žalios arbatos puodelis.

Ar reikia pasiruošti užkandžių maratono dienai? 

Bėgimo metu valgis nėra būtinas. Vasaros metu dažniausiai vyrauja karštas oras, todėl nepamirškite, kad trasoje jums būtinas vanduo.

Vis dėlto, jei bėgate ilgesnę nei 10 km distanciją, galima pagalvoti ir apie užkandžius. Maitintis reikėtų lengvu angliavandenių priturtintu maistu. Rekomenduojama valgyti saldžią valgomąją želė, bananus, fruktozę ar gerti saldžius energetinius gėrimus. Viską turėtumėte naudoti mažais kiekiais, po truputi visą distanciją, nepamirštant skysčių.

Trasoje, bėgimo metu, patarčiau gerti angliavandenių prisotintus gėrimus ir, žinoma, vandenį. Tik nevartokite gazuotų gėrimų nei prieš, nei bėgimo metu.

Kokią aprangą geriausia dėvėti bėgimo metu?

Patogią ir nevaržančia judesių. Apšilimo metu apsirenkite šilčiau, kad jūsų raumenys sušiltų ir išlaikytų šilumą. Vėliau, likus 5 min. iki starto, persirenkite trumpa apranga, kad bėgimo metu raumenys galėtų laisvai judėti. Jei oro sąlygos prastesnės, galima dėvėti šiltesnę, bėgimui skirtą, aprangą, bet tik tokią, kuri nevaržytų jūsų judesių ir netrukdytų judėti.

Į ką dar svarbu atkreipti dėmesį, likus kelioms dienoms ar vos dienai iki starto?

Nuoširdžiai patariu iš anksto, likus dienai iki renginio, pasirūpinti startiniais numeriais. Nepalikite šio darbo starto dienai, išvengsite bereikalingo streso. Geriausiai startinę aprangą su pritvirtintu numeriu pasiruošti iš vakaro.

Ko palinkėtumėte „Kauno maratonas 2013″ dalyviams?

Svarbiausia nepamirškite atsinešti geros nuotaikos! Visiems dalyviams linkiu sėkmės ir, aišku, gero oro!

„Kauno maratono 2013″ informacija

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: