Pradinis / Aktualijos / „Šiaulių dienos“ kvies pajusti tarpukario miesto dvasią

„Šiaulių dienos“ kvies pajusti tarpukario miesto dvasią

2017 m. rugsėjo 7–9 d. Šiauliuose vyks šventiniai 781-ojo miesto gimtadienio renginiai. Šiaulių kultūros centro organizuojamos „Šiaulių dienos“ – viena iš svarbiausių miesto švenčių, į kurią skuba ne tik miesto gyventojai, bet ir svečiai iš visos Lietuvos. Siekiant įprasminti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį ir įgyvendinti šimtmečio programos tikslus, šiemet „Šiaulių dienos“ pavadintos „MODERNŪS ŠIAULIAI. Šimtmečio istorijos vedami…“. Šventės organizatoriai kvies atsigręžti į modernius tarpukario Šiaulius ir pajusti ano meto dvasią, aplankyti stilizuotą tarpukario miestelį, aktyviai dalyvauti šiandienos edukacinėse ir pramoginėse veiklose.

Rugsėjo 8-ąją, penktadienį, Šiauliai nusikels į tarpukarį. To laikmečio dvasią atspindinčiose stilizuoto tarpukario miestelio pažintinėse-edukacinėse erdvėse šventės lankytojų lauks įvairiausios pramogos ir įdomūs užsiėmimai. Šventės metu bus galima aplankyti avalynės dirbtuvių, fotoateljė, knygyno, pradžios mokyklos, kino teatro ir kt. stilizuotas erdves. Susirinkusius linksmins gatvės artistai, žonglieriai, teatralizuotos inscenizacijos, o Lietuvos istorinių transporto priemonių išsaugojimo asociacija „Retromobile“, demonstruodama įspūdingą senovinių automobilių ir motociklų parodą, suteiks galimybę ne tik iš arti apžiūrėti istorines transporto priemones, bet ir jose nusifotografuoti.

Šventės organizatoriai pasiryžę atkurti ir teatralizuotai pademonstruoti Pirmosios Lietuvos Respublikos prezidento Antano Smetonos (1874–1944) ir jo žmonos Sofijos (1885–1968) vizitą. „Minint Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, svarbu prisiliesti prie svarbiausių mūsų istorijos momentų, o vienas jų – Prezidento Antano Smetonos apsilankymas Šiauliuose. Tokiu simboliniu šventės pasveikinimu siekiame parodyti, kad, pažindami savo tautos, žinoma, ir miesto, istoriją, gebėdami ja pasinaudoti, galime sukurti didžiulę šventę, o aktualius įvykius parodyti ir pristatyti pasinaudodami patraukliomis šiandienos priemonėmis“, – sako Šiaulių kultūros centro direktorė Deimantė Bačiulė.

Skirtingų šventinių koncertų gausa leis išsirinkti patraukliausią. Koncerte „Legendinė tarpukario muzika“ pasirodymus surengs garsiausi Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrai ir solistai. Talkšos ežero pakrantėje vyks tradicinis tarptautinis bigbendų festivalis „Big Band Festival Šiauliai 2017“, o, atėjus vakarui, šventės organizatoriai kvies šėlti  muzikinėse naktynėse Povilo Višinskio aikštėje.

Rugsėjo 9-ąją, šeštadienį, renginiai tęsis toliau. Šventiniame prekymetyje šurmuliuojančius žmones kvies įdomios, naujos šventės organizatorių sumanytos atrakcijos. Pasaulyje didelio populiarumo sulaukęs „maistas ant ratų“ (foodtruck) kvies šiauliečius paragauti įvairių šalių virtuvių patiekalų. Saulės Laikrodžio aikštėje bus organizuojamos kūrybinės aitvarų ir vėjagaudžių tūbų dirbtuvės, o įspūdingas aitvarų šou skatins pakelti akis į dangų. Bulvare įsikūrusiame Žaidimų kieme lauks interaktyvios muzikos, šokio, išmaniosios mokyklos, stalo žaidimų veiklos. Vaikų linksmybių skvere bus galima stebėti vaikų muzikos kolektyvų pasirodymus, o Jaunimo muzikos aikštėje koncertuos jau žinomos ir dar tik kylančios muzikos žvaigždės.

Vakare šventės dalyvius organizatoriai kvies į Prisikėlimo aikštę, kur džiugins šiauliečiai „Colours of Bubbles“, taip pat „Fusedmarc“, „Daddy was A Milkman“, Povilas Meškėla ir grupė „Rojaus tūzai“. Muzikantai žada surengti puikius ir nepamirštamus koncertus. Talkšos ežero pakrantėje vyks tradicinis bigbendų festivalis ir baigiamasis simfoninės muzikos koncertas, kuriame dalyvaus žymūs operos solistai: Kostas Smoriginas, Viktorija Miškūnaitė, Merūnas Vitulskis. „Šiaulių dienos 781“ pasibaigs įspūdingu muzikiniu fejerverku.

Rengėja – Šiaulių miesto savivaldybė,  organizatorius – Šiaulių kultūros centras.

Išsami šventinių renginių programa: http://siauliukc.lt/siauliu-dienos-781-programa/

Editos Varkalienės nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: