Pradinis / Kultūra / „Šiaulių naktys“ miegoti neleis visą savaitę

„Šiaulių naktys“ miegoti neleis visą savaitę

Tradicinės naktinio miesto gyvenimo gaivintojos „Šiaulių naktys“ auga ir šiemet truks visą savaitę! Rugpjūčio 20–26 d. naktimis vyks įvairiausi renginiai. Jau pernai buvo justi, kad progresyvioji miesto dalis plečiasi, į tik savaitgalį vykstančius renginius šiauliečiai ir miesto svečiai nespėja ateiti dėl renginių gausos, todėl šiemet nuspręsta renginių tinklelį išskaidyti ir išdėlioti per visą savaitę, kad kiekvienas galėtų rasti sau kažką įdomaus ir netikėto.

Rinat Tarzumanov nuotr.

Šių metų renginiai dedikuoti miesto šviesuoliams, kurie net ir tamsiausiomis naktimis neša šviesą ir gaivina miesto gyvenimą. Net iš mažiausių smulkmenų sugeba sukurti kažką didingo ir reikšmingo. Todėl nuspręsta karūnuoti Šiaulių Karalienę ir Karalių – du socialius, garbaus amžiaus žmones, kurie savo darbais ir užsispyrimu įrodė, kad amžius yra ne riba ir dėl savo gimtojo miesto galima padaryti daug.

„Šiaulių naktys“ prasidės visame pasaulyje pripažinimo sulaukusio ir didžiausiose prestižinėse scenose pasirodžiusio „Naujų idėjų“ kamerinio orkestro programa. Tai bus uždaras vakaras-padėka, skirtas „Šiaulių naktų“ rėmėjams, palaikytojams, menininkams.

Visą savaitę vyks tradiciniai renginiai. Vienas jų – vienintelis visoje Lietuvoje ir jau ketvirtas Naktinis tinklinis Prūdelio tvenkinio paplūdimyje. Savaitgalį visus kvies tradicinis aštuonioliktasis „Šiauliai Jazz`18“ festivalis, kuriame gros įvairios grupės iš Lietuvos, Latvijos ir Bulgarijos. Vyks protų galiūnų turnyras. Ekskursijos po miestą pagal legenda tapusias „Pietinia kronikas“, kurias parašė Rimantas Kmita, vyks kitos ekskursijos.

Tradiciškai bus atidaryta palapinė, kurioje Šiaulių „Bočių“ bendrija su kolegomis iš Kelmės bei Pakruojo keps blynus, naktinėtojus įkvėps pozityvia nuotaika ir šypsenomis. Šie nuostabūs žmonės įrodė, kad amžius yra ne riba sukurti sau ir kitiems puikią šventę.

Pirmą kartą šiais metais vyks menininkų kūrybinės socialinės dirbtuvės „KILOWAC“, kuriose įvairūs profesionalūs menininkai kurs šviečiančius objektus. Dirbtuves vainikuos šviečiančio žmogaus paradas. Menininkų sukurti objektai po to bus perduoti įvairioms socialinėms įstaigoms, kuriose džiugins ten esančius žmones ir skleis šviesą.

Naktų metu bus rodomi klasikiniai kino šedevrai „Baltijos“ kino klube. Bus rodomas geriausias 2017 metų filmas „Stebuklas“, pelnęs keturis lietuviškus „Oskarus“. Peržiūroje dalyvaus apdovanojimus gavusios režisierė Eglė Vertelytė bei pagrindinio vaidmens atlikėja Eglė Mikulionytė.

Pirmą kartą Šiaulių miesto istorijoje vyks „Šiaulietiškas SLEMS“. Tai bus netradicinis poezijos slemas, su šiaulietišku prieskoniu, „EXTREME LT“ hiphopo šokių studijos šokėjais ir didžėjaus muzika. Renginį moderuos patyrusi slemerė Renata Karvelis, dalyvaus svečiai iš Klaipėdos, taip pat šiauliečiai poetai. Tai erdvė, kur kuriamos istorijos.

Viena iš naktų bus skirta teatro kultūrai. Atvyks svečiai Klaipėdos jaunimo teatras bei Ainis Storpirštis su grupe „Vandenynas“. Jų pasirodymai mokami. Taip organizatoriai nori pasitikrinti, kiek šiauliečiams reikia teatro, ir tikimasi, kad jo reikia labai! Nemokamus pasirodymus rodys „Naisių vasaros“ teatras, Šiaulių dramos teatro aktoriai atliks spektaklio „Mindaugas“ eskizą. Visą savaitę perfomansus rodys A. Pulkauninko VU Kinetinis teatras, vienoje iš naktų jie atliks pripažinimo sulaukusį performansą „Dualai“.

Įvairūs renginiai vyks visą savaitę įvairiausiose miesto vietose. Visą savaitę prie Prūdelio veiks naktinės pirtys. Vyks sporto rungtys, įvairios dirbtuvės, performansai, muzikos renginiai. Į miesto naktinį gyvenimą tradiciškai įsijungs kavinės ir restoranai. „Šiaulių letenėlė“ rengs pinigėlių akciją kavinėse. Vyks dermantino dirbtuvės. Meninį performansą, skirtą paminėti Juodojo kaspino dienai, rengs du Gintai: Gascevičius (būgnai) ir Lukošaitis (skulptūra).

 „Šiaulių naktų“ inf.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: