Pradinis / Kultūra / Šiauliuose rengiamas „Saulės žiedo“ festivalis žinomas ir Pietų Korėjoje

Šiauliuose rengiamas „Saulės žiedo“ festivalis žinomas ir Pietų Korėjoje

Liepos 6–11 dienomis vyksiantis VI tarptautinis folkloro konkursas-festivalis „Saulės žiedas“ šiandien laikomas vienu geriausiai Šiaulius reprezentuojančių renginių, o pasauliniuose liaudies muzikos kongresuose pristatomas ir kaip labai rimtas visos Europos folkloro renginys.

Trečiadienį per spaudos konferenciją konkurso-festivalio organizacinio komiteto narė Rūta Stankuvienė teigė, kad yra didelė vertė, kai renginiu patiki tokios organizacijos, kaip Tarptautinė liaudies meno organizacija IOV (prie UNESCO) ir Tarptautinė šokių festivalių federacija FIDAF, bei įtraukia jį į savo planuojamų ir prioritetinių renginių sąrašus. „Neseniai dalyvavome tarptautiniame kongrese Pietų Korėjoje ir patys buvome nustebę, kad ten daug kas kalbėjo apie „Saulės žiedą“ kaip apie vieną stipriausių folkloro renginių Europoje“, – sako R. Stankuvienė.

Pirmuosius žingsnius žengė su Šiaulių miesto verslininkais

Lygiai prieš dešimtmetį „Saulės žiedas“ pirmuosius žingsnius žengė su seniausia Lietuvos įmone „Gubernija“. „Saulės žiedas“ gimė kartu su vienu jubiliejumi, tada „Gubernijai“ buvo 340 metų, o šiemet švęsim savo pirmąjį dešimtmetį ir „Gubernijos“ 350 metų jubiliejų. Džiugu, kad kultūros ir verslo bendradarbiavimas kasmet vis stiprėja“ – sako R. Stankuvienė.

„Saulės žiedo“ meno vadovas Darius Daknys priduria, jog net atvykę užsienio svečiai stebisi, kad tokio renginio rėmėjai yra ne tik įvairūs fondai, bet ir privačios įmonės. „Komisijos narys iš Latvijos ne kartą klausė, kaip mums pavyksta pritraukti verslą. Juk toks festivalis yra nekomercinis ir neneša pelno, o verslininkai dažniausiai ieško kur pelningiau panaudoti pinigus. Vis dėlto Šiauliuose turime ir tokių verslininkų, kurie globoja, remia kultūros renginius“ – teigia D. Daknys.

Pasak jo, didelę vertę sukuria ir konkursinė dalis. „Konkursas – tai kokybės ženklas. Nes čia jau ne visi kolektyvai gali atvažiuoti. Dalyvavimas mūsų konkurse-festivalyje pakelia ir paties kolektyvo kartelę. Todėl ir ansambliai atvyksta stipresni, nei vyksta į kitus festivalius.“

Konkurso-festivalio veidas – savanoriai

„Saulės žiedas“ neįvyktų ir be gausaus būrio savanorių, kurių kas kartą būna daugiau nei 100. „Mums labai džiugu, kad auginame savanorius. Nemaža jų dalis dirba čia jau nebe pirmus metus. Šiemet galime pasidžiaugti, kad apskritai Lietuvoje populiarėja savanorystė. Prieš dešimtmetį savanoriais būdavo tik jaunimas, o šiandien jais tampa jau ne tik gimnazistai, studentai, bet ir jaunai brandūs žmonės. Tikimės dar už kelerių metų sulaukti ir savanorių senjorų“, – sako R. Stankuvienė.

Tarptautinis folkloro konkursas-festivalis „Saulės žiedas“ vyks liepos 6–11 dienomis Šiauliuose ir Šiaulių regione. Pasirodys kolektyvai iš 11 užsienio šalių: Australijos, Azerbaidžano, Ispanijos, Kosta Rikos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Rumunijos, Rusijos, Turkijos ir Vengrijos. Šiemet festivalis skiriamas Etnografinių regionų metams, tad laukiama gausaus būrio Lietuvos atlikėjų.

Juliaus Jusevičiaus nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: