Pradinis / Mokslas ir švietimas / Šiauliuose susirungė jaunieji robotų kūrėjai

Šiauliuose susirungė jaunieji robotų kūrėjai

Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje vyko pirmasis „Saulės robotų mūšis“. Jaunieji robotų kūrėjai iš Šiaulių, aplinkinių rajonų ir tolimesnių miestų į varžybas atsigabeno beveik 50 įvairiausių robotų.

Vieni įrenginiai rungėsi sudėtingoje trasoje, kiti bandė jėgas robotų dvikovose, treti tiesiog stebino konstrukciniais sprendimais ir funkcionalumu.

Varžybų pradžią paskelbęs renginio globėjas Šiaulių meras A. Visockas sakė, kad techninės pakraipos jaunimo ugdymas būtinas kuriant Šiaulių ir visos Lietuvos ateitį. „Už kiekvieno čia matomo roboto slepiasi daugybė išmanymo, kūrybos ir žinių. Čia susirinko geriausi būsimieji inžinieriai, inovacijų kūrėjai, puikūs informacinių technologijų specialistai. Robotizacija ir modernūs techniniai sprendimai kasdien įgyja vis didesnę svarbą“, – tvirtino A. Visockas.

Šiaurės Lietuvos robotikos varžybose „Saulės robotų mūšis“ dalyvavo „Saulėtekio“, „Romuvos“, J. Janonio, Didždvario gimnazijų, „Romuvos“ ir „Rasos“ progimnazijų, Pakruojo rajono Balsių pagrindinės mokyklos, VšĮ „Išmanioji mokykla“, Šiaulių jaunųjų technikų centro ir Kauno technologijos universiteto Technologijų mokymo centro atstovai.

Jaunieji Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos robotų kūrėjai yra jau ne kartą dalyvavę tarptautinėse robotų varžybose ir pelnę prizines vietas. Varžybų iniciatorius Ričardas Gečas patvirtino, kad aukšto lygio varžybose sukaupta patirtis paskatino robotikos entuziastus suburti ir Šiauliuose.

siauliai.lt

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Scroll To Top
%d bloggers like this: