Pradinis / Interjeras / Sienų tapyba – bet kokiai patalpai originaliai papuošti

Sienų tapyba – bet kokiai patalpai originaliai papuošti

Atsibodo tos pačios sienos, namai atrodo niūrūs, norisi ko nors nauja? Neskubėkite plėšyti tapetų ar griauti sienų, namų interjerą galima atnaujinti originaliais ir ne tiek daug rūpesčių keliančiais būdais. Vienas tokių – sienų tapyba. Tai vis labiau populiarėjantis sienų puošybos būdas, padedantis atnaujinti jau pabodusią namų aplinką. Sienų tapybos subtilybes atskleidžia interjero dizainerė Valdonė Margytė. Pasak jos, sienų tapyba – puikus būdas pagyvinti bet kokią patalpą, suteikti jai visiškai kitokią aurą, o svarbiausia, kad tai nereikalauja didelių išlaidų ir viso interjero idėjos keitimo, užtenka sienos piešinį priderinti prie esamo interjero.

V. MargytėTapytas vaizdas ant sienos suteiks interjerui originalumo – bus vienetinis darbas, kurio niekas kitas neturės. Didelis tapyto vaizdo pranašumas tas, kad dėl dažų savybių piešinys pastebimas žvelgiant iš bet kurio taško, esant bet kokios krypties apšvietimui, spalvos išlieka intensyvios ir šviežios ilgą laiką. Jis ir daug atsparesnis oro pokyčiams nei lipdukai, nekeičia spalvos. Piešiniu gali būti dengiamas bet koks iškilus ar grublėtas paviršius nepaisant kliūčių: laidų, vamzdžių, architektūrinių elementų. Galimas įvairių stilių – nuo minimalizmo iki klasikos ir modernizmo – pritaikymas, įvairiausi ornamentai, abstrakcijos, iliustracijos. Interjero dizainerės V. Margytės žodžiais, „rankų darbo autentiškumas leidžia paversti interjerą išskirtinį ir neatkartojamą, juk būsto interjeras atspindi mūsų gyvenimo būdą, charakterį, skonį“.

Sienų tapybos interjero dekoravimo būdas gali būti pritaikytas skirtingose patalpose:

Vaikų kambarys

Piešiniai ant vaiko kambario sienos gali perteikti mažojo pomėgius, filmų scenas, mėgstamų animacinių filmukų herojus, gamtos vaizdus, gyvūnus. Galima naudoti pačių vaikų piešinius, perteikti jų svajones ar vaizduotėje sukurtus herojus. Vaikas taip pat gali prisidėti prie sienų puošybos. Taip jis ne tik turės puikią pramogą, bet ir jausis prisidėjęs prie savo kambario interjero kūrimo, o tai kels vaiko savivertę.

6Svetainė

Svetainė – namų šeimininkų veidrodis ir svetingumo bei jaukumo simbolis. Piešinys svetainėje gali perteikti namų gerąją energiją ir svetingumą, originalumą, šilumą ir jaukumą. Svetainei puošti tinka ornamentika, šeimos medžio imitavimas. Nutapytas medis gali būti papuoštas šeimos nuotraukomis, taip pat tinka įvairūs gamtos peizažai.

Miegamasis

Kadangi miegamojo patalpa itin intymi, galimi skirtingi puošybos variantai: įvairūs ornamentai, simboliai, gamtos piešiniai. Drąsesnieji gali rinktis erotiškus piešinius. Fantazijoms ribų nėra.

Virtuvė ir valgomasis

Virtuvėje pu4ikiai tinka įvairių maisto produktų – vaisių, daržovių, – kavos puodelių, virtuvės įrankių ir kitų su virtuvės buitimi susijusių objektų piešiniai. Atitinkamas piešinys virtuvėje gali didinti ar slopinti apetitą.

Laiptinė

Piešiniai laiptinėje turėtų būti kuklūs, saikingi, bet prasmingi, tačiau galima rinktis ir linksmus ar juokingus variantus atsižvelgiant į laiptinėje esančius objektus. Sienos dažnai ištapomos ne vien gyvenamosiose, bet ir komercinėse patalpose, todėl laiptinių piešinio turinys turi atspindėti pastato paskirtį.

Vestibiulis

Piešinys vestibiulyje gali parodyti įmonės ar organizacijos veidą. Tai gali būti jau sukurto įmonės ženklo tęstinumas ar papildymas arba naujo ženklo sukūrimas pabrėžiant įmonės originalumą bei savitumą.

Poilsio kambariai

Poilsio kambaryje piešiniai įvairesni ir laisvesni nei darbo kambaryje. Jie ramina, atpalaiduoja ir gali būti linksmi ar žaismingi. Kaip pavyzdys – nupieštas informacinių technologijų darbuotojas su garuojančiu kavos puodeliu ir garuojančia galva.

Darbo vieta

Piešinys turi būti ramus ir saikingas, kad netrukdytų susikaupti, bet kartu tiktų prie įmonės stiliaus bei interjero. Kaip pavyzdys – įmonės ženklo spalvomis nupiešta subtili kompozicija.

Susitikimų kambariai

Piešiniai turėtų jungti darbo vietos ir vestibiulių piešinių stilių.

Išorinės pastato sienos

Įmonės ar organizacijos ženklo atvaizdavimas, reklama.

Tad jeigu norite greitai, lengvai ir įdomiai atnaujinti savo interjerą, drąsiai rinkitės sienų tapybą ir kiekvieną dieną galėsite grožėtis būtent jums sukurtu darbu.

Simona Grybaitė

Nuotraukos iš interjero dizainerės Valdonės Margytės asmeninio archyvo ir interneto šaltinių

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top