Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Simno gimnazijos moksleiviai projekto „EkoMokykla“ regioniniame ture – pirmi

Simno gimnazijos moksleiviai projekto „EkoMokykla“ regioniniame ture – pirmi

Sužinoję apie nacionalinį aplinkosauginį projektą „EkoMokykla“, Simno gimnazijos mokiniai nutarė jame dalyvauti. Projekto tikslas – ugdyti atsakingą Lietuvos jaunosios kartos požiūrį į gamtos išteklių saugojimą ir didinti jos aplinkosauginį aktyvumą. Kadangi Simno gimnazijos mokiniai gyvena gražaus gamtovaizdžio apsupti, ši idėja jiems pasirodė artima. Projektas prasidėjo 2013 m. rugsėjo 1 dieną ir tęsis iki lapkričio 29 dienos.

Spalio 22 d. Simno gimnazijos I–III klasių komanda „Ekožiniai“ dalyvavo pirmajame atrankos ture „Kurkime pasaulį, kuriame bus gera gyventi mums ir ateities kartoms!“, kurį organizavo Socialinių mokslų kolegija ir VšĮ „Problemų sprendimo centras“. Į Alytaus šv. Benedikto gimnaziją suvažiavo Alytaus regiono mokyklų komandos: Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos, Alytaus Likiškėlių pagrindinės mokyklos, Alytaus r. Kumečių pagrindinės mokyklos, Lazdijų r. Seirijų Antano Žmuidzinavičiaus ir Simno gimnazijų atstovai.

Visos komandos pristatė savo darbus. Jie buvo originalūs ir įdomūs. Simno gimnazijos moksleiviai darbui pasirinko senas nurašytas knygas, saugomas mokyklos bibliotekoje, senus drabužius (organizavo akciją), audinių atraižas ir likučius iš technologijų kabineto. „Senoms knygoms naujas veidas“ – taip pavadintas pirmasis darbo etapas. Buvo siuvamos „įmautės“ knygoms iš audinių atraižų, karpomos raidės ir prisiuvamos ant „įmaučių“. Pagamintos 32 spalvingos abėcėlės raidės. Naujoji abėcėlė buvo padovanota mokyklos logopedo kabinetui. Čia ji bus naudojama ilgai ir tikslingai.

Simno gimnazijos pristatytas darbas, moksleivių ekologijos srities žinios buvo įvertinta labai gerai – šios mokyklos komanda regioniniame ture užėmė pirmąją vietą. Dabar ruošiasi vykti į antrąjį finalinį turą. Šis vyks 2013 m. lapkričio mėn. 29 d. Vilniuje, Europos parke. Linkime šiai komandai sėkmės!

Pagal Rimos Pavolienės pranešimą
arsa.lt

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top