Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Šimtai valandų su adata ir siūlu

Šimtai valandų su adata ir siūlu

Sausio 9 d. Varėnos viešojoje bibliotekoje atidaryta Aldonos Žydelienės rankdarbių paroda.

Aldona Žydelienė gimė 1947 m. Krokšlio k., Varėnos rajone. Baigė Merkinės internatinę mokyklą. Vilniaus pedagoginiame institute įgijo chemijos mokytojos specialybę. Daug metų buvo Matuizų mokyklos direktoriaus pavaduotoja ir dėstė chemiją. Kruopšti ir meniškos sielos moteris 1973 m. pradėjo megzti virbalais, nerti vąšeliu. Jau dešimtmetis, kai Aldona atrado siuvinėjimą kryželiu ir šiems rankdarbiams ji skiria visą savo laisvalaikį. Daugiausia siuvinėja paveikslus, kuriuose vyrauja gimtojo kaimo, gamtos, gėlių motyvai. Ypatingą reikšmę ir svarbią vietą jos darbų kolekcijoje užima religinė tema.

Pristatydama parodą, Aldona pasidžiaugė savo naujausiu darbu „Jėzus Ganytojas“, kuriam išsiuvinėti prireikė 450 valandų ir 70 spalvų siūlų. „Viskas prasidėjo nuo šio mažo angelėlio“, – sakė  menininkė, rodydama kuklų pirmąjį siuvinėtą darbelį  „Angelas už lango“, ir linkėjo visiems, kad angelai būtų ne tik už lango, o lydėtų kiekviename žingsnyje.

Šioje parodoje eksponuojama 30 autorės paveikslų, siuvinėtos staltiesės ir adatinės.

Jausmingas dainas renginio svečiams  dovanojo Judita Ikasalienė. Sveikinimo žodį tarė Krokšlio kaimo bendruomenės pirmininkas Jonas Jazepčikas, nuoširdžių žodžių pedagogei negailėjo buvusios kolegės.

Varėnos VB renginių organizatorė Indrė Kondratavičiūtė

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top
%d bloggers like this: