Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Širvintos rengiasi įspūdingam Valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimui

Širvintos rengiasi įspūdingam Valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimui

100 varpų dūžių, rekordinio ilgio trispalvė, 100 styginių instrumentų, 100 dainininkų, 100 sportininkų, 100 vėliavnešių, 100 kg tortas

100 varpų dūžių visose Lietuvos bažnyčiose, iškilmingai iškeltos Lietuvos Respublikos vėliavos kvies žmones pakiliai ir pagarbiai minėti svarbią istorinę datą – Valstybės atkūrimo šimtmetį. Kaip šią jubiliejinę sukaktį pasitiks Širvintos?

Jau ne vieną mėnesį trunka intensyvus darbas, pasiruošimas šiai svarbiai datai, kurią Širvintos pasitiks iš tiesų įspūdingai.

Renginiai prasidės nuo pat ryto Musninkuose, kur palaidotas Vasario 16-osios akto signataras kunigas Alfonsas Petrulis.

Širvintose 12 val. iškilmingai bus pakelta vėliava ir kviečiami miestiečiai, šauliai, gaisrinės, policijos pareigūnai, kariškiai kartu su  100 jaunųjų sportininkų nešti rekordinio ilgio Lietuvos Respublikos vėliavą link bažnyčios. Kaip ir visoje Lietuvoje, 12.30 val., skambant 100 varpų dūžių, bus pagerbti žuvusieji už Nepriklausomybę, bus dalyvaujama šv. Mišiose.

Antroji renginio dalis prasidės 15.30 šalia Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčios, prie paminklo „Motina“.

„Labai kviečiu visus širvintiškius – nuo pačių mažiausių iki vyriausių, – taip pat miesto svečius susiburti į eiseną ir susikibus nešti jau pašventintą rekordinio ilgio trispalvę. 16 val. aikštėje prie Savivaldybės pastato susitiksime su 100 vėliavnešių iš Musninkų ir visi drauge giedosime „Tautišką giesmę“. Labai džiaugiamės, kad mokytojo Valdo Povilaičio iniciatyva „Tautišką giesmę“ atlikti iš visos Lietuvos į Širvintas suvažiuos violončelininkai ir smuikininkai. Jų bus visas 100! Himną atliks 100 Širvintų mėgėjų meno kolektyvų dainininkų. Tai bus šimtmečio minėjimo kulminacija, po kurios vyks šventinis koncertas. Renginio viešnia – Vaida Genytė“, – sako Širvintų r. savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė.

Tęsiant gražiausias Širvintų krašto tradicijas, renginio metu bus įteikta Igno Šeiniaus premija, kurios laureatai šiemet – armonikininkas Jonas Romaška ir ilgametis Kultūros centro darbuotojas Algis Jakimavičius.

Širvintų švietimo įstaigų bendruomenės visus vaišins karšta arbata, specialiai šiai progai bus iškeptas įspūdingas 100 kg tortas.

„Lietuvai minint Valstybės atkūrimo šimtmetį, didelis iššūkis visai mūsų valstybei yra ir jaunosios kartos patriotiškumo, noro dirbti, gerbti ir mylėti savo Tėvynę stoka. Nuolat susitikdama su vaikais, jaunimu, įgyvendindama daugybę bendrų iniciatyvų, girdžiu kalbas apie siekį įstoti į užsienio universitetus, išvykti dirbti ir gyventi į užsienį. Manau, kad turime susitelkti ir strategiškai spręsti šias problemas. Šimtmetis gali būti gera proga sustiprinti vertybinį pagrindą ir parodyti jaunajai kartai mūsų šalies galimybes, perspektyvas. Leisti pajausti jaunam žmogui, kad būtent jis yra ateities kūrėjas.  Todėl ypač kviečiu į renginį jaunimą, šeimas su vaikais, visus širvintiškius ir svečius – būti kartu ir pakiliai sutikti atkurtos Lietuvos šimtmetį“, – sako Živilė Pinskuvienė.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top