Pradinis / Aktualijos / Sostinė kviečia į nuotaikingą Valstybės dienos šventę

Sostinė kviečia į nuotaikingą Valstybės dienos šventę

Vilnius kviečia  liepos 6-ąją Lukiškių aikštėje drauge švęsti Lietuvos valstybingumo kūrėjo kunigaikščio Mindaugo karūnavimo ir „Tautiškos giesmės“ dieną piknike. Čia lauks šventinis koncertas, sporto užsiėmimai, batutai ir lauko žaidimai, skanėstų pilni restoranai ant ratų, o programą vainikuos 21 val. drauge giedama „Tautiška giesmė“. Per pastarąjį dešimtmetį ši unikali idėja tapo ypatinga viso pasaulio lietuvius vienijančia Valstybės dienos tradicija.

„Kviečiu kiekvieną ir visus drauge jausti ir kurti išskirtinę tautos šventę Vilniuje – laisvės bastione  –  už  suvienytą Lietuvos valstybę, išlikusią stiprią, nepaisant istorinių iššūkių, ir iš širdies giedoti „Tautišką giesmę“ Lukiškių  aikštėje“, – kviečia Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Nuo šių metų liepos 6-ąją minime ne tik Mindaugo karūnavimą ir to meto Europos dalimi tapusios Lietuvos valstybės sukūrimą, bet ir šiemet oficialiai įteisintą „Tautiškos giesmės“ dieną.

Atgimusi sostinės Lukiškių aikštė liepos 6-ąją virs „Laisvės karalyste“. Nuo 10 val. vilniečių ir miesto svečių čia lauks daugybė smagių pramogų: žaismingos mankštos, akrobatinės jogos mokyklos treniruotės, netradiciniai lauko žaidimai, mini golfo takeliai, proto mankšta su lauko šachmatais milžinais, šaudymas specialiais lankais ir strėlėmis. Mažieji šventės dalyviai galės išbandyti jėgas pūsdami įspūdingo dydžio muilo burbulus ir visą dieną linksmintis spalvingose batutų ir lauko žaidimų erdvėse, kur jiems iš aukštai šypsenas ir pokštus dalins aukštas ir linksmas žmogus-kojūkininkas – naujojo Vilniaus cirko „Antigravitacija“ įkūrėjas, žonglierius Mantas Markevičius. Ypatingą praeities amžių kovinę baltų dvasią pajusti kvies šarvuoti ir ginkluoti gyvosios istorijos klubo „Leitgiris“ kariai ir smagiai nuteiks linksma, senosios muzikos ir šokio trupės „Festa Cortese“ atliekama XVIII a. europietiškų miestelėnų šokių programa.

Visą šventinį šeštadienį iškylauti miesto centre kvies net penkiolika restoranų ant ratų, kurie siūlys aibę gardžių patiekalų ir gėrimų kiekvieno skoniui.

Vakare, nuo 19.30 val., Lukiškių aikštėje vyks TV3 televizijos speciali šventinė programa „Laisvės karalystė“. Renginio vedėjai Mindaugas Stasiulis ir Justinas Jankevičius kalbins ypatingą svečią – istoriką Mindaugą Nefą, kuris atskleis ryškiausius ir įdomiausius Lietuvos istorijos ir karaliaus Mindaugo laikų faktus, linksmintis kvies muzikinio projekto „X faktorius“ dalyvė Kristina Jurevičiūtė, „Šventinis Bankuchenas“, Liudas Mikalauskas ir Marijonas Mikutavičius.

21 val. vilniečiai ir sostinės svečiai Lukiškių aikštėje vieningai giedos Lietuvos himną. Jubiliejinį dešimtąjį kartą „Tautišką giesmę“ Vilniuje giedoti kvies Liudas Mikalauskas ir Kristina Jurevičiūtė. Šventę tęs Marijono Mikutavičiaus pasirodymas.

Į  pikniką – nemokamu viešuoju transportu

Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną Vilniaus gyventojai ir miesto svečiai viešuoju transportu visą dieną ir naktį iš 6-osios į 7-ąją galės keliauti nemokamai. Liepos 6-ąją sostinės autobusai ir troleibusai važiuos pagal sekmadienio ir šventinės dienos tvarkaraščius.

Naktiniai autobusai 101N, 102N, 103N, 104N, 105N, 88N keleivius nemokamai veš naktį iš liepos 6-osios į 7-ąją ir kursuos įprastu šeštadienio nakties grafiku.

Taip pat liepos 6-ąją  vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami nemokamai naudotis „Statyk ir važiuok“ aikštelėmis Ukmergės g. 246 (šalia PC „Senukai“), Sėlių g. 62 (Žvėryne) ir V. Gerulaičio g. 1 (priešais verslo centrą „Technopolis“) ir naujoje aikštelėje šalia Savanorių pr. 124.

Renginio organizatoriai: Vilniaus miesto savivaldybė, Vilniaus kultūros centras ir „TV3“.

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Scroll To Top
%d bloggers like this: