Pradinis / Sportas / Algirda Zaliauskaitė Europos pirmenybėse – penkta

Algirda Zaliauskaitė Europos pirmenybėse – penkta

Europos orientavimosi sporto kalnų dviračių pirmenybės Prancūzijoje tęsiasi vidutinės trasos varžybomis. Jose aukštus rezultatus tarp pasaulinio elito pademonstravo Lietuvos atstovai. Algirda Zaliauskaitė iki paskutinės akimirkos kovojo dėl medalio, o galutinėje rikiuotėje finišavus favoritėms laimėjo vietą ant podiumo ir diplomą su penktąją vieta. Tarp vyrų Lietuvos rinktinės lyderis Jonas Maišelis užėmė aukštą devintą vietą.

Moterims reikėjo įveikti 20,5 km distanciją su 28 kontroliniais punktais. Ormeso miške paruoštos trasos sportininkams buvo ypač techniškai sudėtingos, reikalavo itin gerų dviračio valdymo įgūdžių, kartais reikėjo ir greitai priimti teisingus orientavimosi sprendimus. Į geriausiųjų penketuką A. Zaliauskaitė pateko trasą įveikusi per 55 min. 39 sek. Sportininkė pasakojo, kad pavyko išvengti orientavimosi klaidų ir prisiderinti prie vietovės specifikos: „Lyguma buvo, be kalnų. Kur buvo paprastesnis orientavimasis, tai stengiausi minti, kiek galėjau, iš visų jėgų, o kur buvo vietos su tankesniu takelių tinklu, stengiausi laiku prisistabdyti ir tiksliai susiorientuoti“, – pasakojo A. Zaliauskaitė.

Kita Lietuvos rinktinės narė Karolina Mickevičiūtė-Juodišienė užėmė 12-ą vietą, Gabrielė Andrašiūnienė buvo 19-a, o Patricija Babrauskaitė užėmė 29-ą vietą.

Europos čempione vidutinėje distancijoje po ketverių metų pertraukos tapo britė Emily Benham. Lyderė trasą įveikė per 52 min. 38 sek. Nuo jos 23 sek. atsilikusi čekė Martina Tichovska čempionės titulo neapgynė, tačiau iškovojo sidabro medalį. Bronza atiteko čempionato šeimininkų atstovei prancūzei Gaelle Barlet (54 min. 37 sek.).

J. Maišelis 24,6 km trasą su 34 kontroliniais punktais įveikė per 57 min. 10 sek. ir užėmė 9-ą vietą. 26-ą vietą užėmė Regimantas Kavaliauskas, o Petras Andrašiūnas – 37-ą (1 val. 3 min. 4 sek.). Julius Juodišius buvo 39-as (1 val. 4 min. 6 sek.), o Donato Mickaus rezultatas nebuvo įskaitytas.

Čempionu tapo suomis Jussi Laurila, jis trasą įveikė per 54 min. 51 sek. Vos sekunde atsilikęs po jo iškart rikiavosi antras varžybas iš eilės sidabro medalį iškovojęs estas Lauri Malsroos (54:52 min.), o bronzos medalį laimėjo Čekijos sportininkas Krystofas Bogaras (55 min. 15 sek.).

Jaunimo iki 20 metų grupėje „podium“ šeštąją vietą iškovojo Viktorija Michnovič. Ji, pasiekusi 51 min. 18 sek. rezultatą, užėmė 6-ą vietą. Kita lietuvė Eglė Rubaževičiūtė (57 min. 59 sek.) buvo 17-a o Eglė Rubaževičiūtė – 18-a (58 min. 15 sek.). Greičiausia buvo Čekijos atstovė Vilma Kralova (48 min. 34 sek.).

Tarp vaikinų iki 20 metų grupėje Nojus Kalvaitis, trasą įveikęs per 46 min. 10 sek., užėmė 10-ą vietą. Jis nuo lyderio šveicaro Adriano Jaeggi atsiliko 1 min. 34 sek. Ignas Ambrazas buvo 22-as (51 min. 21 sek.).

Jauniams taip pat vyko Europos pirmenybės. Jose Martynui Jurgaičiui pavyko įkopti į geriausiųjų penketuką. 13,2 km distanciją su 21 kontroliniu punktu jis įveikė per 36 min. 29 sek. Dovydas Šinkevičius buvo 16-as (41 min. 55 sek.), o Kasparas Šulčys – 28-as (48 min. 54 sek.). Pačiai jauniausiai Lietuvos rinktinės narei Justei Umbrasaitei rezultatas nebuvo įskaitytas.

Kitas startas dviratininkų laukia ketvirtadienį daugiausia ištvermės reikalaujančioje ilgoje trasoje. Iki savaitės pabaigos sportininkai dar varžysis komandinėse sprinto estafetės ir estafečių varžybose.

Aukščiausio rango pirmenybės į Prancūziją grįžta po 15 metų pertraukos. Pirmasis oficialus pasaulio orientavimosi sporto čempionatas 2002 metais ir vyko šioje šalyje, Fountainebleau mieste, netoli Paryžiaus. Šiemet Orleane pasaulio pirmenybės bus veteranams, o jaunimas (iki 20 metų) ir jauniai (iki 17 metų) taip pat dalyvaus Europos čempionate. Iš viso atskirose amžiaus grupėse dalyvaus per 500 sportininkų iš 20 šalių.

Lietuvos rinktinei žemyno pirmenybės bus svarbi generalinė repeticija prieš svarbiausias sezono varžybas – rugpjūčio 20–26 dienomis Vilniuje vyksiantį pasaulio čempionatą.

Lietuvos orientavimosi sporto federacijos nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top