Pradinis / Sportas / Disko metikas Andrius Gudžius pasiekė antrą sezono rezultatą pasaulyje

Disko metikas Andrius Gudžius pasiekė antrą sezono rezultatą pasaulyje

Traumų kamuotas disko metikas Andrius Gudžius pasiryžęs atsigriebti už praėjusius metus. Olimpinių žaidynių finalininkas Kauno metimų pirmenybėse diską nusviedė 67,38 metro, pagerino asmeninį rekordą bei pasiekė pasaulio čempionato normatyvo lygio rezultatą. Šį sezoną pasaulyje toliau metė vos vienas lengvaatletis – jamaikietis Fredrickas Dacresas (68,88 m).

„Jaučiau, kad bus neblogi metimai. Ką dar galiu pasakyti? – po varžybų juokėsi A. Gudžius. – Per treniruotes geriau mėčiau, šiandien teko mėtyti esant 4 laipsnių šilumos ir minusiniam vėjui, tad šie rezultatai tokiomis sąlygomis labai neblogi.“

Dar praėjusią savaitę sporto klubo „Cosma“ narys plušo treniruočių stovykloje Portugalijoje. Ten jį lepino vasariškas karštis, o į Lietuvą grįžo prieš pat Velykas. Tokios orų permainos sportininkams ypač pavojingos.

„Grįžus į tokį orą traumų rizika išvis didelė. Prieš tai dar jaunimas mėtė, šiek tiek prinešė purvo į sektorių, tad per porą bandymų slystelėjau. Mikrospazmų ir taip pasigavau“, – atskleidė A. Gudžius.

Prieš 2016-ųjų sezoną sportininkas dukart patyrė stresinį pėdos lūžį. Ar buvo verta rizikuoti sveikata ir dalyvauti pirmenybėse Kaune?

„Reikėjo dalyvauti, grįžome iš stovyklų, kalbame ir kalbame, kad viskas gerai, bet nėra kaip parodyti“, – sakė disko metikas.

Europos čempionė Airinė Palšytė po olimpinių žaidynių pakeitė techninius šuolių niuansus. Paklaustas, ar ir jis pakeitė technikos detales, A. Gudžius buvo šmaikštus. „Buvo pakitimas, kad koja sugijo (juokiasi –  aut. past.). Didelis pakitimas… Ir pernai buvome pasiruošę, bet fizinio pasirengimo neužteko dėl traumos, – prisiminė A. Gudžius. – Svarbiausia, kad koja sugijo ir kad turiu puikų prižiūrėtoją – kineziterapeutą Saulių Paliūnį. Jis kasdien prižiūri, kad galėčiau maksimaliai atlikti darbą, pasirūpina prevencija nuo traumų.“

Artimiausios varžybos disko metiko laukia balandžio 29 dieną Palangoje – ten vyks Lietuvos žiemos sezono metimų čempionatas.

Robertas Trakys, Lietuvos lengvosios atletikos federacija

Nuotraukos Alfredo Pliadžio

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top