Pradinis / Sportas / Iš Europos kultūrizmo ir kūno rengybos čempionato lietuviai parsiveža 7 medalius

Gegužės 4–7 dienomis Santa Suzanoje, Ispanijoje, vyko Europos kultūrizmo ir kūno rengybos čempionatas (IFBB). Šiame čempionate dalyvavo daugiau nei 1500 dalyvių iš 43 šalių. Lietuvos rinktinėje buvo 25 sportininkai, jie iškovojo 7 medalius: aukso medaliais pasipuošė Vytautas Žylė (kultūrizmas, iki 80 kg, Šiaulių „Fit House“) ir Tomas Kairys (jaunimo klasikinis kultūrizmas, Marijampolės „Tauras“). Sidabro medalius į Lietuvą parveža Skirmantė Puzinaitė („Wellness“ kategorija), Rasa Selemonavičiūtė (veteranių bikinių kategorija +163 cm, abi – „Fit House“) ir Vilius Sosnovskis (jaunimo kultūrizmo kategorija iki 75 kg, Vilniaus „Dubinas team“), kuris klasikinio kultūrizmo „games“ kategorijoje buvo  ketvirtas. Bronzą laimėjo Daiva Varnelienė (kūno rengybos kategorija +168 cm, „Tauras“), kuri veteranių kūno rengybos kategorijoje buvo  ketvirta, ir Veronika Iljinaitė (jaunimo bikinių kategorija iki 166 cm, Kauno „Power team“).

Į finalinį šešetuką pateko ir ketvirtą vietą užėmė Diana Stankejeva (bikinių kategorija +172 cm, Šilutės „Oazis“), penkti buvo Mindaugas Giedris (40–44 metų, kategorija iki 90 kg, „Tauras“), kuris kultūrizmo iki 90 kg kategorijoje buvo keturioliktas, ir Eglė Gestautaitė (jaunimo bikinių kategorija iki 160 cm, Vilniaus „Star gym“).

Per žingsnį nuo finalininkų šešeto liko ir septintas vietas užėmė Marius Mėgelaitis (jaunimo kultūrizmas, +75 kg, Šilutės „Oazis“),  Renatas Suleimanovas (vyrų figūra, iki 170 cm), Regimantas Sinkevičius (vyrų figūra, iki 173 cm, abu – „Tauras“). Aštunti liko Sandra Kazlauskienė (bikinių kategorija iki 158 cm), Ramona Žiauberytė (bikinių kategorija iki 172 cm, abi – „Fit house“),  Tomas Kudelis (kultūrizmas, +100 kg, „Power team“) ir Liudas Vaisieta (vyrų figūra, iki 176 cm, „Tauras“).  Devinti buvo Kristina Narbutaitytė (bikinių kategorija iki 169 cm) ir Deividas Dubinas (kultūrizmas, +100 kg), dešimtas – Aivaras Gavrilovas (vyrų figūra, iki 179 cm, visi – „Dubinas team“). Vienuoliktas vietas užėmė Tomas Bendoraitis (kultūrizmas, iki 90 kg, „Tauras“) ir Piotr Ševčenko (kultūrizmas, +100 kg, Vilniaus „D‘Atlantis“). Trylikta buvo Goda Randakevičiūtė („Wellness“ kategorija, Jurbarko „Progresas“), penkiolikta – Rita Milinovič (bikinių kategorija iki 166 cm, „Tauras“). Justas Poliakus, debiutavęs suaugusiųjų Europos čempionate, į geriausiųjų penkioliktuką nepateko (kultūrizmas, iki 90 kg, „Fit House“). Lietuviai susumavus komandinius taškus jaunimo ir veteranų įskaitoje užėmė 4 vietą, kūno rengybos – 9 vietą, o kultūrizmo  – 12 vietą.

Jau ateinantį šeštadienį Šiauliuose vyks tarptautinis turnyras „Saulės taurė“, tą pačią dieną dalis Lietuvos atstovų vyks į Kaliningrade vyksiantį tarptautinį turnyrą, o sekmadienį sportininkai varžysis Naujojoje Akmenėje vyksiančiose Lietuvos jaunimo pirmenybėse ir „Partinisgym“ taurės varžybose.

Lietuvos kultūrizmas ir kūno rengybos federacijos inf.