Pradinis / Sportas / Lietuvos kariškėms – pasaulio čempionato bronza

Lietuvos kariškėms – pasaulio čempionato bronza

Pasaulio kariškių orientavimosi sporto čempionato finišo tiesioji Lietuvos atstovams buvo itin sėkminga. Suomijoje, Haminos miškuose, dinamiškoje estafetės rungtyje bronzos medalius laimėjo karės savanorės eilinės Vesta Ambrazaitė, Indrė Valaitė ir jaunesnioji eilinė Sandra Paužaitė, kartu ir čempionato komandinėje įskaitoje bendrojoje rikiuotėje patekusios į geriausiųjų trejetuką.

Komanda varžybų metu po kiekvieno etapo stabiliai vietą išlaikė trečioje pozicijoje. V. Ambrazaitė 3,9 km distanciją pagal laiką įveikė trečia ir grįžo į priekį praleidusi tik Danijos ir Rusijos atstoves. Tačiau pati intriga kovoje dėl medalių išliko iki pat finišo. Paskutiniu etapu išbėgusi S. Paužaitė varžybų viduryje į priekį išsiveržusių lyderių esčių komandą vijosi mažiau nei pusę minutės. Galiausiai, po žiūrovų demonstracinio punkto likus trečdaliui distancijos, S. Paužaitė bėgo jau kartu su buvusia lyderių atstove Laura Joonas ir kovojo dėl bronzos medalių. Kariška disciplina Lietuvos atstovės neišmušė iš vėžių, ir priešpaskutiniame punkte varžovei padarius klaidą ši finišavo ją palikusi už nugaros daugiau nei puse minutės.

Moterų estafetėje didelę nuostabą paliko Lenkijos kariškių trijulė – Agata Stankiewicz, Hanna Wisniewska ir Aleksandra Hornik, – kurios po atkaklios kovos sugebėjo kirsti finišo liniją pirmos. Į paskutinį estafetės etapą išbėgusi A. Hornik, aplenkusi estę, išvedė komandą į priekį. Tuo metu varžybų favoritės Rusijos komanda neišvengė grubių orientavimosi klaidų – paskutiniame etape nuo lyderių atsiliko daugiau nei 2 minutėmis. Nors rusių trijulė ir neapgynė čempionių titulo, iškovoti vietą ant apdovanojimų pakylos vis dėlto pavyko – Anastasiia Rudnaia, Natalia Efimova ir Svetlana Mironova laimėjo sidabro medalius.

Lietuvos vyrų trijulė kartu su eil. Viliumi Aleliūnu, eil. Jonu Vytautu Gvildžiu ir j. eil. Algirdu Bartkevičiumi tarp 46-ių komandų užėmė 8-ą vietą rezultatu 1 val. 47 min. 15 sek. Antroji Lietuvos kariškių komanda, kurią sudarė j. eil. Simonas Krėpšta, kpt. Donatas Stulgys ir št. srž.  Nerijus Šulčys, rikiavosi 14-oje vietoje (1 val. 56 min. 25 sek.).

Tarp vyrų rokiruotė ant podiumo buvo nenuspėjama iki pat varžybų pabaigos. Lenkijos, Estijos ir Rusijos ekipos kone pusė distancijos lyderių grupėje rungėsi tarpusavyje. Galiausiai finišo tiesiojoje Estijos kariškis Timo Sildas turėjo pripažinti Rusijos atstovo Leonido Novikovo pranašumą. Aukso laimėtojų trijulė Leonidas ir Valentinas Novikovai bei Dmitry Nakoechny distanciją įveikė per 1 val. 39 min. 58 sek. 3 sek. atsilikę estai liko antri: Timo ir Lauri Sidai bei Sander Vaher. Bronzos medaliai atiteko Lenkijos atstovams Olejnikui Michalui, Pawlak Bartosz ir Kowalskiui Wojciechui (1:41:01 val.).

Lietuvos rinktinei varžybų maratonas tęsis ir toliau – iškart po Pasaulio kariškių čempionato dalis komandos nuo Suomijos rytinės sienos pajudėjo į vakarus. Joensū mieste šeštadienio išvakarėse bus duotas startas didžiausioms pasaulyje orientavimosi sporto komandinėms estafetėms. Čia kartu su dešimttūkstantine minia startuos ir Lietuvos sporto komanda „Igtisa“, kuri pastaraisiais metais yra pati pajėgiausia neskandinaviška ekipa.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top