Pradinis / Sportas / Lietuvos lankininkė – pasaulio jaunių rekordininkė

Lietuvos lankininkė – pasaulio jaunių rekordininkė

Lietuvos lankininkai uždarų patalpų sezoną baigė skambiu akordu. Rumunijoje, Karpatų kalnuose esančiame sporto komplekse „Cheile Gradistei“, surengtame IFAA (International Field Archery Association) pasaulio uždarų patalpų šaudymo iš lanko čempionate lietuvė Meda Viktorija Večkytė pagerino net tris pasaulio jaunių rekordus.

Meda Viktorija Večkytė. Žydrūno Večkio nuotr.

Jaunių (13–16 metų) amžiaus grupės medžioklinių lenktųjų lankų varžybose M. V. Večkytė surinko net 661 tašką. Dar vieną pasaulio jaunių rekordą lietuvė pagerino jau pirmąją dieną, kai per savo šaudymo seriją surinko 236 taškus. Ankstesnis rekordas nuo 2007 metų priklausė vokietei N. Salzmann (230 tšk.). M. V. Večkytė taip pat 12 taškų pagerino „Flint“ rungties planetos rekordą.

Įdomu tai, kad neseniai Baltijos čempione tapusi M. V. Večkytė pagal surinktus taškus aplenkė netgi suaugusių moterų varžybų bronzos medalio laimėtoją.

Pasaulio čempionate Lietuvos lankininkė užtikrintai aplenkė latves Elzą Andersonę (516 tšk.) ir Livą Freimanę (352 tšk.) – šios atitinkamai tapo sidabro ir bronzos medalių jaunių grupėje laimėtojomis.

„Esu dėkinga savo treneriams Tomui Kučinskui ir Laurai Urvakytei-Stankevičienei už tai, kad išmokė ir toliau tebemoko šaudyti iš lanko. Labai norėčiau, kad daugiau vaikų ir paauglių ateitų pašaudyti iš lanko. Juk mes su sese tik prieš 2,5 metų atėjome pabandyti šio, kaip paaiškėjo, smagaus sporto, o dabar jau abi esame po du kartus tapusios Lietuvos čempionėmis, tapome Baltijos čempionato nugalėtojomis, o štai dabar aš esu pasaulio čempionė“, – sakė naujoji pasaulio jaunių rekordininkė M. V. Večkytė.

Moterų ilgųjų lankų varžybose per žingsnį nuo medalio liko Aida Grigienė. Viso čempionato metu ji demonstravo ramybę ir nuoseklų rezultato siekimą. Antrąją varžybų dieną A. Grigienė buvo pakilusi į trečiąją poziciją, bet lemiamą dieną jai pritrūko sėkmės ir teko tenkintis ketvirtąja vieta. Lietuvės sąskaitoje – 524 taškai. Anglė Lesley Sleight surinko vos dviem taškais daugiau ir iškovojo bronzą. Šioje rungtyje triumfavo latvė Ketija Martinsonė (695 tšk.).

Šiame pasaulio čempionate varžėsi apie 340 dalyvių iš viso pasaulio, todėl konkurencija buvo didelė.

Vyrų lenktųjų lankų be priedų varžybose Nerijus Švedas pademonstravo savo sportinę valią, ištvermę ir, pagerinęs savo „Indoor Round“ pusės rungties rekordą, su 756 taškais užėmė šeštąją vietą.

Prie pat geriausių pasaulio šaulių penketuko priartėjo ir Žydrūnas Večkys. Istorinių lankų grupėje kovojęs lietuvis (511 tšk.) paskutinę, trečią, varžybų dieną vienu tašku pagerino savo „Indoor Round“ rungties rekordą ir iš septintosios vietos pakilo į šeštąją.

„Uždarų patalpų sezonas eina į pabaigą, todėl reikėjo parodyti, ką galime, o kartu – pamatyti, kaip Lietuvos lankininkai atrodo tarp kitų šalių sportininkų. Į šias varžybas susirinko labai daug dalyvių. Mes pasirodėme, kaip galėjome, nors kaip lankininkai visada norime dar geriau“, – įspūdžiais dalijosi Ž. Večkys.

Gausioje vyrų medžioklinių lenktųjų lankų klasėje lietuvis Raimundas Janušis (327 tšk.) užėmė 31-ąją vietą. Jam tai buvo pirmos tarptautinės varžybos.

Dar vienas lietuvis Egidijus Sekorskas (521 tšk.) užėmė 12-ąją poziciją vyrų ilgųjų lankų varžybose. Jo tikslas buvo patekti į dešimtuką, bet ir 12-a vieta yra gera žinant, kad šaudyti iš lanko jis pradėjo tik prieš dvejus metus.

„Įspūdžiai ir patirtis nepakartojami. Uždaros patalpos niekada neprilygs atviram laukui, tačiau kai susirenka stipriausi pasaulio lankininkai, linksmintis galima ir salėje. Dabar laukiame gero oro šaudymui ir ruošimės kitoms varžyboms“, – pridūrė Ž. Večkys.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top