Pradinis / Sportas / Pasaulio čempionę aplenkusi Eglė Balčiūnaitė: „Dar yra kur tobulėti“

Pasaulio čempionę aplenkusi Eglė Balčiūnaitė: „Dar yra kur tobulėti“

Vienos prestižiškiausių lengvosios atletikos rungčių pusfinalyje – ir lietuvė. 66 tūkst. aistruolių užtvindytame Londono olimpiniame stadione 800 m rungties atranka sėkmingai susiklostė Eglei Balčiūnaitei: nuotolį ji įveikė per 2 min. 1,21 sek. ir savo bėgime užėmė trečią vietą, garantuojančią tolesnę kovą dėl apdovanojimų.

„Negalima sakyti, kad buvo idealiai, bet taip, buvo gerai. Nesitaupiau, tiesiog pasiėmiau gerą poziciją ir laikiausi, kad neužleisčiau (varžovių –  red. past.). Jei matau, kad trečia ar ketvirta pradeda atsilikti, lenkiu – reikėjo būti visą laiką pasiruošus“, – džiaugsmu spinduliavo E. Balčiūnaitė.

Vienintelę pasaulio čempionate dalyvaujančią stadiono rungčių bėgikę iš Lietuvos pirmame atrankos bėgime pranoko tik amerikietė Ajee Wilson (2 min. 0,52 sek.) bei Benino lengvaatletė Noelie Yarigo (2 min. 0,99 sek.)

„Amerikietė yra viena iš mano 800 m rungties favoričių. Mano laikas – 2 min. 1,21 sek. – yra geriausias sezone, tokio nesitikėjau, bet dar yra kur tobulėti. Labai džiaugiuosi, yra puiku! Nesitikėjau, nes pirmas ratas buvo lėtas, tad rodo potencialą“, – sakė E. Balčiūnaitė.

Finišo tiesiojoje dėl trečios vietos lietuvei rimtą iššūkį metė olandė Sanne Verstegen, tačiau aplenkti mūsiškės šiai sportininkei nepavyko.

„Jutau aš ją, jutau, – juokėsi Lietuvos lengvaatletė. – Dar pasižiūrėjau, bet nepasidaviau dėl to, kad buvau stipresnė už ją.“

Šveicarijoje besitreniruojanti E. Balčiūnaitė negalėjo įvardyti, kurio tipo bėgimas – greitas ar taktinis – jai yra parankesnis.

„Negaliu pasakyti, kuris bėgimas šią akimirką parankesnis. Čia yra 800 metrų, kartais ši rungtis yra sėkmės reikalas. Kitas etapas laukia jau rytoj, reikia padaryti maksimumą – daugiau nei 100 procentų – ir žiūrėti, kaip pavyks“, – teigė lietuvė.

Tarp 45 dalyvių E. Balčiūnaitės rezultatas buvo 12-as, o pusfinalyje, kuris vyks penktadienį, bėgs 24 sportininkės. Beje, čempionės titulą gynusi baltarusė Marija Arzamasova nesugebėjo prasibrauti į kitą etapą – sportininkė finišavo per 2 min. 1,92 sek. ir tenkinsis 27 pozicija.

Robertas Trakys, Lietuvos lengvosios atletikos federacija

Alfredo Pliadžio nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top