Pradinis / Sportas / Pavardes į istoriją įsirašę maratonininkai: „Bėgdamas už Lietuvą veji mintis apie pasitraukimą“

Pavardes į istoriją įsirašę maratonininkai: „Bėgdamas už Lietuvą veji mintis apie pasitraukimą“

Lietuvos maratonininkai atlaikė išbandymus Anglijoje. Londone surengtame pasaulio lengvosios atletikos čempionate su beveik šimtu varžovų kovoję Remigijus Kančys ir Ignas Brasevičius įrašė pavardes į šalies istoriją – tapo pirmaisiais lietuviais, kirtusiais pasaulio pirmenybių trasą.

R. Kančys distanciją įveikė per 2 val. 16 min. 34 sek. ir užėmė 24 vietą, o I. Brasevičius tarp 98 sportininkų finišavo 51-as – 2 val. 22 min. 20 sek.

„Trasa tikrai nėra tokia greita, kokią prieš tai visiems nupiešė. Buvo pora apsisukimų, kalniukų, be to, nepalankus oras, vėjas. Trasa tikrai ne ta, kad darytum asmeninius rekordus. Bet čia ne rekordai svarbūs, o vieta“, – apie sudėtingas sąlygas prasitarė R. Kančys.

„Visi klydo – nebuvo nei trasa greita, nei oras labai geras“, – kolegai antrino I. Brasevičius.

Vis dėlto užimtos vietos lietuvius itin tenkino – praėjusiais metais R. Kančys Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse finišavo aštuntame dešimtuke, o tokio rango varžybų debiutantas I. Brasevičius į Londoną atvyko turėdamas priešpaskutinį asmeninį rekordą.

„Manau, Remigijaus vieta yra tokia, kokia turi būti, nes su asmeniniu rezultatu jis ir turėjo būti kažkur apie tokią poziciją, o aš iš viso laimingas – atvykau su priešpaskutiniu rezultatu. Beveik 50 aplenktų žmonių – puiku“, – džiūgavo I. Brasevičius.

Bėgikas vylėsi Londono trasoje pagerinti ir asmeninį rekordą, tačiau jėgų pritrūko antroje varžybų dalyje.

„Stengiausi bėgti asmeniniam rekordui, pusę taip ir bėgau, bet po pusės distancijos teko pamiršti apie asmeninius. Po 25 km buvo nelabai lengva bėgti, tiesiog norėjau garbingai pabaigti distanciją. Buvo minčių ir apie nebaigimą, bet tokių minčių visada būna. Kai bėgi už Lietuvą, veji tas mintis“, – aiškino maratonininkas.

R. Kančys bėgimo strategijos prieš varžybas pernelyg nedėliojo. „Asmeniškai neturėjau jokio plano, tiesiog išbėgau, stebėjau savijautą, varžovus ir bėgau savo ritmu. Viskas gerai pavyko, ypač paskutinius 10 kilometrų“, – pasakojo R. Kančys.

Po sekinančių varžybų bėgikai atsigavo greitai – stebėjo Vaidos Žūsinaitės pasirodymą moterų varžybose, o vakare planavo vykti į stadioną. „Ar organizmas jau atsigavo? Norime kolos, tada greičiau atsigaus“, – juokėsi R. Kančys.

Moterų varžybose distanciją įveikė ir Vaida Žūsinaitė – lietuvė tarp 91 dalyvės finišavo 45-a (2 val. 41 min. 44 sek.).

„Net Rio trasa buvo lengvesnė, buvo ir įkalnių, ir nuokalnių – nelengva“, – sakė maratonininkė.

Lygindama savo pirmą pasirodymą pasaulio čempionate su debiutinėmis olimpinėmis žaidynėmis V. Žūsinaitė palankiau įvertino dalyvavimą Brazilijoje. „Rio de Žaneire buvau ramesnė prieš startą ir trasoje – kovingesnė, o dabar buvo tokių momentų, kai buvo labai sunku. Motyvacija buvo kritusi, bet gale kažkaip susikaupiau ir pradėjau gaudyti. Kai mačiau priekyje bėgančias, norėjosi sugauti ir gale šiek tiek susiėmiau“, – sakė V. Žūsinaitė.

Asmeninio rekordo lietuvė neplanavo, tačiau įsibėgėjant varžyboms tikėjosi pasiekti rezultatą, geresnį nei 2 val. 40 min.

„Nepasiekiau, ką padarysi. Džiaugiuosi, kad finišavau, kad pakovojau gale. Kiek galėjau, tiek padariau“, – šyptelėjo V. Žūsinaitė.

Robertas Trakys, Lietuvos lengvosios atletikos federacija

Nuotraukos Alfredo Pliadžio

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top