Pradinis / Sportas / Žiemos olimpinėse žaidynėse lietuviai atrodys tarsi riteriai

Žiemos olimpinėse žaidynėse lietuviai atrodys tarsi riteriai

Pjongčango olimpinėse žaidynėse – Lietuvos riterių desantas. Gausiausia istorijoje šalies biatlono rinktinė vasario 9–25 dienomis vykstančioje olimpiadoje varžysis su nauja, valstybės šimtmetį simbolizuojančia apranga.

Aprangą biatlonininkams kūrė dizaineris Aleksandras Pogrebnojus, su kurio kurtomis aprangomis lietuviai nuo praėjusio sezono varžosi ir pasaulio biatlono taurės etapuose.

„Užduotis buvo sukurti tokią aprangą, kuri simbolizuotų atkurtos Lietuvos šimtmetį, o didžiausias valstybės simbolis yra Vytis. Viskas susieta su istorija, turi būti kažkokia mintis“, – teigė A. Pogrebnojus.

Dizaineris neabejoja, kad su šia olimpine apranga, primenančia riterius, biatlonininkai išsiskirs iš kitų Pjongčango žaidynėse dalyvausiančių komandų.

„Biatlonininkai, žinoma, labai skirsis nuo kitų sportininkų. Kitose aprangose dominuoja visokie raštai ir dryžiai. Stengiuosi, kad tiktų sportininkams, ir kol kas jie visi lieka patenkinti“, – pasakojo A. Pogrebnojus.

Pirmieji naująją aprangą išbandė olimpiadai besiruošiantys Tomas Kaukėnas ir Vytautas Strolia bei Europos čempionate dalyvausianti Gabrielė Leščinskaitė.

„Kai apsivilkau aprangą, užvaldė keistai geras jausmas – tarsi padidėjo patriotiškumas, stiprybė. Apsirengiau ir pasižiūrėjau į save – atrodžiau tarsi karžygys, – sakė olimpinių žaidynių atidarymo metu šalies vėliavą nešiantis T. Kaukėnas. – Būsime tikrai išskirtiniai, nes visų kitų aprangose nebūna tokio tipo raštų, o čia kruopščiai apgalvota ir sudėliota.“

Beje, biatlono rinktinės pavyzdžiu pasekė ir slidininkai – Pjongčange jie taip pat dėvės A. Pogrebnojaus kurtą aprangą.

Biatlonininkai pasirodymą olimpinėse žaidynėse pradės vasario 10–11 dienomis vyksiančiomis 7,5 km moterų bei 10 km vyrų sprinto varžybomis.

Robertas Trakys, Lietuvos biatlono federacija

Nuotraukos „Pix studijos“

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top