Pradinis / Nuomonė / Studentai iš užsienio: „Eurovizija“ – tai šalių vienybė, o ne varžybos“

Studentai iš užsienio: „Eurovizija“ – tai šalių vienybė, o ne varžybos“

„Eurovizijos“ manija apėmusi ne tik lietuvius. Kauno technologijos universiteto (KTU) tarptautiniai studentai tikina sekantys įvykius Portugalijoje ir sergantys ne tik už savo gimtąsias šalis, bet ir už Lietuvą.

„Dažniausiai palaikau Lietuvą, nes ji yra geriausia Gruzijos draugė“, – prisipažįsta iš Gruzijos atvykęs Avtandil Arabuli, studijuojantis elektros energetikos inžineriją.

A.Arabuli įsitikinęs, kad nuo 1956 m. vykstančios „Eurovizijos“ karštinė apima visą žemyną.

„Europoje tai turbūt pats svarbiausias muzikinis konkursas“, – sako italas studentas Simone Carboni, į Kauną atvykęs studijuoti technikos kalbos vertimo.

Lietuvos atstovės Ievos Zasimauskaitės daina „When We’re Old“ dar iki pasidedant „Eurovizijos“ konkurso transliacijoms įsiminė turkei Cansu Begum Karadag. Ji KTU studijuoja naujųjų medijų kalbas.

Viešosios politikos studentė iš Kroatijos Klara Vidovič puikiai pamena dukart „Eurovizijoje“ dalyvavusio Lietuvos atlikėjo Donny Montell pavardę, bet pirmiausia išskyrė Loreen dainą „Euphoria“.

Kalbėdami apie kitų šalių šiemetinius pasirodymus, studentai įvardijo skirtingas šalis. C. Begum Karadag patinka Ispanijos daina „Tu cancion“ („Tavo daina“), kurią atlieka Alfredo ir Amaios duetas.

Azerbaidžaniečiui Suatui Muradovui  įsiminė atlikėjai iš Švedijos ir Olandijos.

„Svarbiausia „Eurovizijoje“ ne laimėti. Svarbiausia – išgirsti naujas dainas, pajusti atmosferą“, – sako S. Muradovas. Pasak studento, tai konkursas, kuris europiečius jungia, o ne skatina konkuruoti tarpusavyje.

I. Zasimauskaitės „Eurovizijoje“ atliekamą kūrinį užsienio studentai įvertino kaip šiltą, teigiamas emocijas kuriančią dainą. „Man patinka ši daina, nes ji apie saugumo jausmą“, – sakė kroatė K. Vidovič.

Į KTU studijuoti kasmet atvyksta daugiau kaip 550 studentų. Šiame Kauno universitete įgyti išsilavinimą  dažniausiai renkasi Indijos, Turkijos, Azerbaidžano, Libano, Ukrainos, Lenkijos, Nigerijos, Kazachstano jaunimas. Dalį savo studijų praleisti KTU dažniausiai pasirenka studentai iš Prancūzijos, Ispanijos, Italijos, Turkijos, Vokietijos, Kazachstano, Belgijos, Čekijos, Pietų Korėjos.

Atvykę studentai dažniausiai renkasi mechanikos inžinerijos, mechatronikos, industrinių technologijų vadybos, informatikos, architektūros, pramonės inžinerijos ir vadybos, tarptautinio verslo, transporto priemonių inžinerijos, statybinių konstrukcijų ir gaminių inžinerijos studijas.

Vaizdo siužeto nuoroda: https://www.facebook.com/ktu.lt/videos/10155297708856496/

Pirmasis vaizdo siužetas, kuriame studentai išsakė nuomonę apie Ievos Zasimauskaitės dainą: https://www.facebook.com/ktu.lt/videos/10155290150661496/

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: