Pradinis / Mokslas ir švietimas / Studentai nesikeičia: geria – beveik visi, prastai maitinasi – kas antras, rūko – trečdalis

Studentai nesikeičia: geria – beveik visi, prastai maitinasi – kas antras, rūko – trečdalis

Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Visuomenės sveikatos institutas atliko studentų įpročių bei fizinio aktyvumo tyrimą. Rezultatai parodė, kad studijuojantieji per kelerius metus pernelyg nepasikeitė. Tiesa, studentiškas gyvenimo būdas, be abejo, atitinkamai paveikia ir studijuojančiųjų įpročius, todėl stebėtis rezultatais pernelyg nereikėtų. Ir kaip rodo statistika, studentai išliko ištikimi sau.

Nustatyta, kad kas antras apklausoje dalyvavęs studentas netinkamai vertina savo mitybą. Ja patenkinti 4 iš 10 respondentų. Beje, paaiškėjo, kad studentai valgo per mažai. Medicinos mokslo specialistai rekomenduoja maitintis penkis sykius per dieną, o kas antras studijuojantysis tai daro tik tris kartus.

Vis dėlto maisto racionas nėra labai siauras, kaip įprasta manyti. Be to, studentai nevalgo, kas pasitaiko po ranka. Nors susidaręs stereotipas, kad studijuojantieji perka tik pigiausius maisto produktus, apklausa parodė ką kitą. Pasirodo, 6 iš 10 studentų maistą pasirenka ne pagal kainą, o skonio savybes. Kaina svarbiausia tik 1 iš 10 studentų.

Kokios studentų linksmybės be alkoholio? Tauriuosius gėrimus vartoja 9 iš 10 studentų. Rūkančiųjų – beveik per pusę mažiau. Nuo rūkymo priklausomi 4 iš 10 studentų.

Žalingus įpročius studentai bando kompensuoti fiziniais pratimais. Remiantis apklausos rezultatais, beveik 6 iš 10 studijuojančiųjų bent 2–3 kartus per savaitę užsiima fizine veikla. Tiesa, kas trečias studentas visiškai nesportuoja. Pagrindinės nurodytos priežastys – laiko stoka ir nuovargis.

Verta paminėti, kad labai panašūs rezultatai užfiksuoti ir 2009 metais atliktame tyrime. Apklausoje dalyvavo 128 respondentai. Visi jie – minėtojo universiteto fakulteto studentai.

Straipsnis parengtas įgyvendinant Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos NVO fondo remiamą paprojektį „NVO, veikiančių mokslo sklaidos srityje, tinklo stiprinimas, plėtojant jo institucinius gebėjimus“.

LSBP-logo-h-525px

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: