Pradinis / Renginiai, pramogos / Su taikos misija dviračiu numynė 60 tūkst. km ir aplankė 70 pasaulio šalių

Su taikos misija dviračiu numynė 60 tūkst. km ir aplankė 70 pasaulio šalių

Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Rokas Uscila pasitiko vengrų dviratininką Józsefą Zelei, sportininką lydėjo Vengrijos ambasados pirmoji sekretorė p. Zsófia Nogradi-Barkaszi. Dviratininkas, per 12 metų numynęs apie 60 tūkst. km, apsilankęs 4 žemynuose ir 70 šalių, į Vilnių atvyko antradienį. Vengro kelionių misija – lankyti įvairias pasaulio šalis ir skleisti taikos idėją.

„Mano tėvas žuvo I pasaulinio karo metais. Jis palaidotas mano gimtojoje Vengrijoje. Todėl kilo tokia idėja – keliauti po įvairias pasaulio šalis, lankyti I pasaulinio karo aukų kapus, taip pat rinkti įrašus savo knygoje, kurią visur vežiojuosi. Joje aplankytų šalių atstovai savo kalba palieka įrašą“, – sako dviratininkas.

Drauge su Vengrijos ambasadoriumi svečias aplankė I pasaulinio karo aukų kapinaites, esančias Vingio parke, šalia M. K. Čiurlionio gatvės.

Svečias pažymėjo, kad Vilnius jam labai patinka, kaip ir visa Lietuva, taip pat jis atkreipė dėmesį, kad Lietuvos sostinėje verda aktyvus ir turiningas kultūrinis gyvenimas iki pat vėlaus vakaro. Jis čia yra buvęs prieš dešimtmetį, dabar, pasak jo, sunku miestą ir beatpažinti: jis labai pasikeitė į gerąją pusę.

Józsefas Zelei turi šeimą, dvi dukras, dirba turizmo agentūros vadybininku, šiuo metu gyvena Austrijos sostinėje Vienoje.

Vilniaus m. sav. inf.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: