Pradinis / Kultūra / Sukurta virtuali paroda „Vaikystė sovietinėje Lietuvoje“

Sukurta virtuali paroda „Vaikystė sovietinėje Lietuvoje“

1940 m. Sovietų Sąjungai okupavus Lietuvą ir įjungus ją į SSRS sudėtį, neišvengiami tapo fundamentalūs visos socialinės, kultūrinės ir politinės erdvės pokyčiai, turėję tarnauti komunistinės utopijos įtvirtinimui. Šios permainos palietė ir vaikų gyvenimą. Sovietų Sąjungoje vaikai turėjo ypatingą statusą – reprezentavo ne tik vaikystės nekaltumą, bet ir „komunistinio rytojaus“ pažadą, todėl tinkamai ideologiškai ir politiškai paruošti jie turėjo tapti socializmo garantu.

Lietuvos ypatingasis archyvas parengė virtualią parodą, skirtą vaikystės sovietinėje Lietuvoje bruožams apžvelgti. Ši paroda yra ketvirtoji parodų ciklo „Sovietinės Lietuvos visuomenė“ dalis. Parodoje skelbiami Lietuvos ypatingojo archyvo, Lietuvos centrinio valstybės archyvo, Lietuvos literatūros ir meno archyvo, Lietuvos liaudies buities muziejaus, Kretingos muziejaus, Žaislų muziejaus saugomi dokumentai ir nuotraukos.

Su paroda galima susipažinti Lietuvos ypatingojo archyvo interneto svetainėje http://virtualios-parodos.archyvai.lt/lt/virtualios-parodos/34/vaikyste-sovietineje-lietuvoje-lya/exh-153/vaikyste-sovietineje-lietuvoje-lya/case-781 (galerija dešinėje) arba paskyroje „Facebook“ socialiniame tinkle  https://www.facebook.com/lietuvosypatingasisarchyvas/.

Parodos kuratorė Lietuvos ypatingojo archyvo LKP dokumentų skyriaus vyriausioji specialistė Rūta Grišinaitė.

Kitas parodas rasite: http://www.archyvai.lt/lt/lya/virtuali-paroda-vaikyste-1z76.html

Lietuvos ypatingojo archyvo inf. ir nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: