Pradinis / Mokslas ir švietimas / Sukurtas unikalus įrankis savivaldybėms palaikyti ryšius su savo regiono išeiviais

Sukurtas unikalus įrankis savivaldybėms palaikyti ryšius su savo regiono išeiviais

Gruodžio 14 d. Lietuvos savivaldybių asociacija (LSA) šalies savivaldybėms pristatė projektą „Globalūs regionai“, kuriuo siekiama integruoti išvykusius lietuvius į savo gimtojo miesto ar rajono gyvenimą.

LSA sukūrė virtualios platformos modelį savivaldybėms, kurį pasitelkus visi užsienyje gyvenantys lietuviai galės bendradarbiauti su savo gimtojo miesto savivaldybe. Žmonės gaus naudingos informacijos apie savo regioną ir apie galimybes sugrįžti į jį dirbti bei gyventi. Savivaldybės galės konsultuotis su išeiviais įvairiais aktualiais klausimais, pasitelkti juos viešinant investicinį ir turizmo potencialą.

„Šiandien daug kalbame apie opią mūsų šalies problemą – emigraciją. Didelė dalis mūsų tautos – išvykusi, tačiau labai svarbu ne tik stabdyti emigraciją, bet ir palaikyti ryšį su užsienyje gyvenančiais lietuviais. Pagrindinis šio LSA projekto tikslas ir yra kurti bei stiprinti ryšius tarp gimtojo miesto ir išvykusių į užsienį gyventojų“, – teigė Lietuvos savivaldybių asociacijos direktorė Roma Žakaitienė.

Savivaldybei prisijungus prie projekto „Globalūs regionai“ sukuriama nauja interaktyvi komunikacinė erdvė – šalia savivaldybės tinklalapio adreso atsiranda žodis „Globali(us)“ (pvz. globalus.vilnius.lt, globali.klaipeda.lt ir t.t.). Tuomet tokioje interneto svetainėje išvykusiajam ir atsiranda galimybė vienoje vietoje keistis aktualia informacija ir ją gauti.

Prieš pristatydama šį elektroninį įrankį visoms Lietuvos savivaldybėms, LSA sėkmingai išbandė jį su viena savo narių – Tauragės savivaldybe.

„Daugelis žmonių, gyvenančių užsienyje, jaučia stiprų ryšį su savo kraštu. „Globalių regionų“ projektas –  puikus būdas užsienio lietuviams  įsitraukti į savo regiono gyvenimą. Jis išties reikalingas šiuolaikinei, moderniai Lietuvai, todėl džiaugiamės būdami pirmaisiais sukurtos elektroninės platformos naudotojais. Turėdami sėkmingos patirties siūlome prie jos jungtis ir kitoms savivaldybėms“, – teigė Tauragės rajono savivaldybės meras  Sigitas Mičiulis.

LSA iniciatyva „Globalūs regionai“ siekia išplėsti Lietuvos ribas integruojant išvykusius lietuvius į savo gimtojo miestelio ar miesto gyvenimą.

Daugiau informacijos apie projektą galima rasti: http://www.lsa.lt/globalusregionai/

Projekto partneris – Užsienio reikalų ministerija.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top
%d bloggers like this: