Pradinis / Lietuviai svetur / SUOMIJA. Vasario 16-osios proga – koncertas ir Lietuvos kultūros skleidėjo Suomijoje atminimo pagerbimas

SUOMIJA. Vasario 16-osios proga – koncertas ir Lietuvos kultūros skleidėjo Suomijoje atminimo pagerbimas

96-ojo Lietuvos gimtadienio proga Suomijoje surengtas „Baltijos gitarų kvarteto“ koncertas ir tradiciškai pagerbtas dvišalių lietuvių ir suomių ryšių puoselėtojo Augusto Roberto Niemio atminimas.

Į koncertą Helsinkio katedros kriptoje susirinkusius Suomijos politikus, užsienio šalių diplomatus, verslo ir kultūros veikėjus ir lietuvių bendruomenės Suomijoje narius pasveikino Lietuvos ambasadorius Suomijoje Arūnas Jievaltas. Jis pristatė reikšmingus Lietuvos pastarojo meto pasiekimus tarptautinėje arenoje ir akcentavo stiprius lietuvių ir suomių kultūrinius ryšius.

Iškilmingame koncerte „Baltijos gitarų kvartetas“ žavėjo svečius romantiškais gitarų stygų garsais, pristatydamas naują programą „Tradición Nuevo“. Koncerte buvo atliekami šiuolaikinės muzikos kūriniai, suliejantys tradiciją su muzikinėmis naujovėmis.

Vasario 13 d. Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga tradiciškai buvo aplankytos Helsinkio Hietaniemi kapinės, kur palaidotas žinomas suomių ir lietuvių folkloro sąsajų tyrinėtojas, aktyvus Lietuvos kultūros skleidėjas Suomijoje profesorius Augustas Robertas Niemis. Kartu su ambasadoriumi prie tradicinės akcijos prisijungė Lietuvos bičiulių Donelaičio draugijos, Suomijos lietuvių bendruomenės, Lietuvos ir Suomijos prekybos asociacijos atstovai.

Šia proga Lietuvos ambasadoje Helsinkyje taip pat lankėsi Lietuvos garbės konsulai iš įvairių Suomijos regionų. Su jais A. Jievaltas aptarė praėjusių metų veiklą ir 2014-ųjų planus stiprinant dvišalius ryšius įvairiose srityse.

LR ambasados Helsinkyje informacija ir nuotraukos

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: