Pradinis / Aktualijos / Susivieniję ir aktyviai veikiantys žmonės – taikos Žemėje formulė!

Susivieniję ir aktyviai veikiantys žmonės – taikos Žemėje formulė!

555427_476230389150947_209775382_n

Rugsėjo 21 dieną, tarptautinės Taikos dienos proga Vilniuje prie Baltojo tilto vyko šventė „Už taiką ir dorą Žemėje“, kurią organizavo Planetos piliečių sąjunga. „Taika – nėra savaime suprantamas dalykas. Taigi mes, žmonės, iš prigimties esame taikingi ir geri, tačiau norėdami taikos pasaulyje, turime vienytis ir veikti kartu“, – teigia Planetos piliečių sąjungos įkūrėja Nijolė Gabija Wolmer.

Apkabinimo svarba

Atliepdami į tarptautinių organizacijų, tokių kaip „Global March of peace“, „Be the Peace“ ir „Peace one day“, iniciatyvas, kurios rengia įvairius renginius rugsėjo 21 dieną visame pasaulyje, kvietėme visus nors akimirkai sustoti ir įsiklausyti į Žemės gaudesį. Meditacija už taiką ir dorą, skambant kosminei Alicija Eiliakas krištolinių dubenų muzikai, leido prisiliesti prie taikos vibracijų, kurios labai reikia mūsų planetai. Nepaisant lietaus, šventės dalyvius šildė ugnis, o ore tvyrojo vienybė. Susikibti rankomis ir apkabinti Žemę, Lietuvą, draugą ar nepažįstamąjį atrodė natūralus dalykas, kurį žmonės daro kasdien. Žemės piliečio Aleksandro Belkino, atliekamas bliuzas toliau leido nevaržomai skleistis vienybės ir gerumo energijai.

Lietuviai nėra pasyvūs stebėtojai

2011 metų Lietuvoje ir kitose pasaulio šalyse – Rusijoje, Ispanijoje, Vokietijoje, Afrikos valstybėse – vyksta akcijos „Laimingas vanduo“ ir „Apkabinkime Žemę“. Jos vyko ir šventės metu. Kas savaitę vykstantys renginiai kviečia visus norinčius išreikšti meilę, pagarbą ir padėką Žemei, vandeniui, žmonijai. Jau įvyko 205 projekto „Laimingas vanduo“ akcijos, o „Apkabinkime Žemę“ – 218 akcijų penkiose pasaulio šalyse, kuriose dalyvavo 14 357 žmonės. Projekte „Apkabinkime Žemę kartu“, organizuojamame Lietuvos darželiuose bei mokyklose, dalyvavo 76 švietimo įstaigos. „Norime žmonėms priminti, jog esame ne tik Lietuvos piliečiai, bet ir planetos Žemės piliečiai“ – teigia šventės „Už dorą ir taiką Žemėje“ organizatoriai. Planetos piliečių sąjunga, suvokdama, jog ekologinės ir socialinės problemos aprėpia visą Žemę, ir kad svarbu yra veikti globaliai bei efektyviai Žemės mastu, kviečia Lietuvos ir kitų valstybių piliečius tapti Planetos piliečiais, taip išreiškiant savo rūpestį visų mūsų namais.

Reikia įsiklausyti į save

Tarpkultūrinį bendradarbiavimą akcentuoja ir Jeremy Gilley, kurio dėka šiandien rugsėjo 21 diena visame pasaulyje žinoma kaip Taikos diena. Jis teigia, jog kiekvienais metais žmonių, norinčių prisidėti prie dienos be smurto bei ginklų minėjimo, sparčiai auga. Šiais metais rugsėjo 21 dieną netgi 65-iose pasaulio šalyse žmonės dalyvavo eisenose, daugiau negu 400 skirtingų pasaulio miestų vyko meditacijos, milijonai žmonių šoko įvairiuose žemės kampeliuose dėl taikos ir vienybės. „Šiais intensyviais laikais labai svarbu nors trumpam sustoti, nurimti, įsiklausyti į savo vidų. Meditacija – vienas iš būdų tai padaryti. O medituojant grupėje galima pasiekti dar daugiau“, – teigia N. G. Wolmer, kuri kviečia kiekvieną sekmadienį 12 valandą prisijungti prie meditacijos už taiką pasaulyje, kur bebūtumėte.

Meditacijos jėga

Moksliškai įrodyta, jog meditacija grupėje yra efektyvesnė negu medituojant pavieniui. Amerikiečių kvantinės fizikos profesorius, Transcendentinės meditacijos judėjimo vadovas Johnas Hagelinas atliko tyrimą Jeruzalėje. Buvo įrodyta, jog kai žmonės medituoja grupėse už taiką pasaulyje, tuo metu karų, smurto bei kitų taiką drumsiančių įvykių skaičius labai sumažėja. Šio tyrimo rezultatai pribloškė, nes daugumai buvo sunku patikėti tuo, kad „tūkstantis medituojančiųjų gali paveikti milijonų žmonių elgesį“. Daugybė žmonių medituoja visame pasaulyje ir tai normalu. Kodėl mes, lietuviai, negalime to daryti? Gal iš tiesų atėjo metas įsiklausyti į save, aplinkinį, Žemę? Gal susivienijus ir džiaugsmingai atsispyrus nuo savo egoizmo gniaužtų, veikdami vieningai, dorai ir sąmoningai sugebėsime kažką pakeisti?

Parengė Ingrida Šimkuvienė

Fotografavo Jovita Ambrazaitytė

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: