Pradinis / Kultūra / Svarbiausiame Europos fotografijos festivalyje geriausia išrinkta Vito Luckaus monografija

Svarbiausiame Europos fotografijos festivalyje geriausia išrinkta Vito Luckaus monografija

46 metus Arlyje (Prancūzija) vykstančiame Europos svarbiausiame fotografijos festivalyje „Les Rencontres de’Arles“ liepos 8 d. Lietuvos fotomenininkų sąjungos Kauno skyriaus kartu su Lietuvos dailės muziejumi išleista Vito Luckaus monografija „Vitas Luckus. Kūryba/biografija“ paskelbta geriausia metų istorinės fotografijos knyga. Knygą sudarė Margarita Matulytė ir Tatjana Luckienė-Aldag.

Nuo festivalio gyvavimo pradžios rengiamam konkursui šiais metais buvo pateiktos 728 knygos iš viso pasaulio. Atrankos komisiją šiemet sudarė knygų ekspertai Markus Schaden, Horacio Fernandez ir Rémi Coignet, o nugalėtojus iš atrinktų knygų išrinko „Jeu de Paume“ vadovė Marta Gili, Krzysztof Candrowicz, Louise Clements, Fannie Escoulen, Claire Jacquet, Francesco Zanot bei Vera Michalski ir Jérôme Marc. Istorinės knygos kategorijoje apdovanojimas skiriamas už geriausiai dokumentuotą leidinį, ar tai būtų teminė knyga, ar monografija. Aštuonių narių komisija už Vito Luckaus monografiją balsavo vienbalsiai.

Tai pirmas kartas, kai šiame seniausiame ir didžiausiame fotografijos festivalyje buvo nominuotos net dvi lietuviškos fotografijos knygos (autorinės knygos apdovanojimui buvo nominuota „NoRoutine Books“ publikuota Gyčio Skudžinsko knyga „Albumas“) ir vienintelės knygos iš Baltijos regiono.

Apdovanojimų ceremonija vyko antikiniame teatre, stebint keliatūkstantinei miniai. Atsiimdami apdovanojimą Lietuvos fotomenininkų sąjungos Kauno skyriaus vadovas Gintaras Česonis ir Vito Luckaus fotografijos centro vadovė Ieva Meilutė-Svinkūnienė pasidžiaugė, kad pagaliau tampa matomos ir mažosios šalys, ir viliasi, jog šis knygos įvertinimas bus tik pradžia pasauliui atrandant Vito Luckaus kūrybą.

Liepos 6 d. prasidėjusiame festivalyje, kuris formaliai žinomas kaip „Les Rencontres de la Photographie“ (liet. „Fotografų susitikimai“), duris atvėrė daugiau nei pusšimtis parodų. Per atidarymo savaitę čia kiekvieną vakarą vyksta fotografijų projekcijų peržiūros po atviru dangumi, festivalio svečiai ir dalyviai yra kviečiami į diskusijas, susitikimus su menininkais, knygų pristatymus, kūrybines dirbtuves. Pastaraisiais metais festivalį „Les Rencontres de’Arles“ aplanko beveik 100 000 žiūrovų.

Per šešerius metus tai jau antras tokio masto Lietuvos fotografijos apdovanojimas Arlio fotografijos festivalyje. 2009 m. Rimaldo Vikšraičio darbai buvo įvertinti pagrindiniu „Metų atradimo“ prizu.

Kultūros ministerijos inf.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: