Pradinis / Aktualijos / Sveikiname Valstybės dienos proga!

Sveikiname Valstybės dienos proga!

Šiandien, liepos 6 dieną, švenčiame išskirtinę mūsų šalies šventę – Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną. Šią dieną 1253 metais kunigaikštis Mindaugas ir jo žmona Morta Vilniaus katedroje buvo vainikuoti Lietuvos karaliumi ir karaliene. Mindaugas tapo pirmuoju suvienytos Lietuvos valstybės – karalystės – valdovu. Taigi Lietuva šiandien švenčia 766-ąjį gimtadienį.

Liepos 6-oji žymi Karaliaus Mindaugo pradėtą kelią ne tik į Lietuvos valstybingumą, bet ir į civilizaciją, į krikščionybę, į Europą. Valstybė iš mūsų tautos buvo ne kartą atimta, tačiau laisvės labiau už viską trokštančių tautiečių stiprybė, vienybė ir pasiaukojimas leido ją susigrąžinti. Leido išsaugoti kalbą, tautinę savimonę ir savigarbą. Vertinkime, saugokime ir puoselėkime tai kaip brangiausią turtą.

Ši diena – puiki proga prisiminti mūsų šalies istoriją ir papasakoti ją savo vaikams, kartu su šeima tapti aktyviais šventės, puoselėjančios patriotiškumą ir pilietiškumą, dalyviais. Švęskime Valstybės dieną atvira širdimi ir šviesiomis mintimis. Linkime pajusti vienybės su viso pasaulio lietuviais jausmą ir užrakinti jį savo širdyse, kad jis neišblėstų su sugiedotais paskutiniais „Tautiškos giesmės“ žodžiais. Tegul vienybė, pagarba vienų kitiems ir savo šaliai, sąmoningumas ir tikėjimas Lietuva lydi mus visus tolesniame Valstybės kūrimo kelyje.

Gražios šventės!

 „Lietuvės“ redakcija

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Scroll To Top
%d bloggers like this: