Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Švenčių gausa ilgąjį savaitgalį Palangoje

Švenčių gausa ilgąjį savaitgalį Palangoje

Jau kitą šeštadienį, vasario 14 dieną, Palangoje iš jūros bus traukiamos stintos, o į jūrą suplūs ruoniai – čia vyks jau tradicinės pajūrio šventės „Palangos stinta 2015“ ir „Palangos ruonis 2015“. Kuo šiais metais Palangos miesto gyventojus ir svečius nustebins vieni gražiausių kurorto žiemos renginių, sutampantys su Valentino diena ir valstybine Vasario 16-osios švente, aiškinosi keliautojai Martynas Starkus ir Vytaras Radzevičius televizijos laidoje „Keliauk! Pažink! Pasidalink! Ištisus metus!“.

Šventės „Palangos stinta“, kuri Palangos J. Basanavičiaus gatvėje rengiama nuo 2003 metų, pagrindinis akcentas – agurkais kvepianti stinta. Jos šiais metais paragauti bus galima daugiau nei 30 kavinių, o gatvėje šviežia stinta ir rūkyta žuvimi prekiaus ir 34 žvejai. Žuvies mėgėjai galės išmėginti šviežias, iškart iškeptas ar išrūkytas, vytintas, dainuojančias, molines ar net gintarines stintas ir paragauti gardžios žuvienės. Be įvairiais būdais paruoštos ar šviežios žuvies, šventės lankytojų lauks ir tautodailininkų mugė, kurioje savo dirbinius pristatys ne tik Lietuvos, bet ir Latvijos, Kaliningrado srities menininkai.

Visą šeštadienį Lietuvos kurortas kvies ir į įvairias pramogas: nuo ryto ant Jūros tilto vyks stintų meškeriojimo varžybos, čia pat bus surengtas Stintų grilio čempionatas, Jūratės ir Kastyčio skvere skambės žvejų liaudies melodijos. Išalkusieji savo skrandžio talpumą galės išmėginti Stintų valgymo čempionate, kuris prasidės 14 valandą. O pasistiprinę stintomis visi bus kviečiami išmėginti jėgas bene populiariausiose šventės varžybose – inkaro laikymo rungtyje.

Kaip ir kasmet, šventę papuoš sveikuolių maudynės ledinėje jūroje – vasario 14-ąją Palangoje vyks ir kasmetė šventė „Palangos ruonis“. Praėjusiais metais į Baltijos jūrą ties Palangos tiltu brido daugiau nei 200 sveikuolių, šiais metais, tikimasi, panirti į ledinį vandenį nepabijos ir daugiau žmonių.

Žiemos maudynes organizuojanti Sveikuolių sąjunga, šiais metais švenčianti 25-metį, „Palangos ruonio“ dalyvius nuo ryto pakvies į konferenciją „Grūdinimasis ir sveikata“. O vakare, pasibaigus maudynėms, visi bus laukiami iškilmingame Sveikuolių sąjungos gimtadienio minėjime, jį užbaigs vakarėlis „VAROM!“. Jame svečių lauks iliuzionistas Rokas Bernatonis, grupės „Poliarizuoti stiklai“ lyderis Šarūnas Mačiulis ir grupė „Vilkai“.

Televizijos laida „Keliauk! Pažink! Pasidalink! Ištisus metus!“ bus rodoma trečiadienį, vasario 4 d., per „Lietuvos ryto“ televiziją.

Savivaldybių organizuojamų renginių viešinimo kampaniją vykdo Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos, įgyvendindamas ES struktūrinės paramos lėšomis finansuojamą projektą „Lietuvos vietinio ir atvykstamojo turizmo skatinimas“ (NR. VP3-1.3-ŪM-04-V-10-005).

Palangos kultūros centro nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: