Pradinis / Mokslas ir švietimas / Tarptautinėje biologijos olimpiadoje lietuviai iškovojo aukso ir bronzos medalius

Tarptautinėje biologijos olimpiadoje lietuviai iškovojo aukso ir bronzos medalius

Liepos 14–21 dienomis Segede, Vengrijoje, vyko 30-oji Tarptautinė biologijos olimpiada. Joje Lietuvos komanda pelnė aukso, 2 bronzos medalius ir pagyrimo raštą.

Olimpiadoje aukso medalį iškovojo Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos dešimtokas Simonas Melaika (mokyt. Virginija Ivanauskaitė), bronzos medaliais įvertinti Kauno technologijos universiteto gimnazijos abiturientas Dovydas Vasiliauskas (mokyt. Aldona Matiukienė) ir dešimtokas Matas Kudarauskas (mokyt. Audra Žemulaitienė). Pagyrimo raštu apdovanota Kauno r. Babtų gimnazijos vienuoliktokė Marija Duchovskytė (mokyt. Vilma Pupkienė).

Komandai vadovavo Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro Biomokslų instituto docentas dr. Andrius Petrašiūnas, Nacionalinio vėžio instituto Genetinės diagnostikos laboratorijos vedėja Rasa Sabaliauskaitė ir Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro magistrantas Dominykas Murza. Lietuva tarptautinėje biologijos olimpiadoje dalyvauja nuo 2007 metų ir per šį laiką lietuvis aukso medalį iškovoja antrąjį kartą.

30-ojoje Tarptautinėje biologijos olimpiadoje varžėsi 285 mokiniai iš daugiau nei 70 valstybių. Olimpiada susideda iš 4 praktinių užduočių ir 2 komplektų teorinių klausimų. Praktinėse užduotyse mokiniai šiemet turėjo identifikuoti du žolinius augalus, išpreparuoti vištos sparno raumenis ir nervus, atlikti bioinformatines bakterijų atsparumo antibiotikams ir pelių buvimo vietos neuronų identifikavimo analizes. Teorinėse užduotyse reikėjo atsakyti į ląstelės biologijos, zoologijos ir gyvūnų fiziologijos, botanikos ir augalų fiziologijos, genetikos, ekologijos, gyvų organizmų klasifikavimo ir elgsenos klausimus. Šiemet olimpiados užduočių apimtis buvo itin didelė, todėl užduotys turėjo būti atliktos ne tik teisingai, bet ir greitai.

Jau 2020 metais Lietuvos laukia ypatinga garbė ir iššūkis organizuoti kitą gamtos mokslų olimpiadą – tarptautinę fizikos olimpiadą Vilniuje, kurioje dalyvaus mokiniai iš maždaug 90 pasaulio šalių.

lmnsc.lt

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: