Pradinis / Mūsų augintiniai / Tarptautinėje parodoje stebins egzotinės katės

Tarptautinėje parodoje stebins egzotinės katės

Nors Lietuvoje žmonės įpratę matyti beuodegius šunis, Siamo-orientalų grupei priklausančios beuodegės Mekongo katės lietuviams vis dar atrodo neįprastos. Šių egzotinių kačių veislynų Lietuvoje nėra, todėl į Kauną šių kilmingų keturkojų šį savaitgalį atsiveš veisėja iš Latvijos. Ji birželio 21–22 dienomis klubo „Top Miau“ organizuojamoje tarptautinėje kačių parodoje pristatys dvi šios veislės beuodeges atstoves. Iš viso prekybos ir laisvalaikio centre „Mega“ surengtoje parodoje dalyvaus apie 200 kačių, atstovaujančių kelioms dešimtims veislių.

„Mekongo trumpauodegės yra prieraišios ir ramios katės. Jos ypatingos tuo, jog turi labai trumpą uodegą, o jų užpakalinės kojos ilgesnės, priekinės trumpesnės, nei įprasta katėms“, – apie šių keturkojų dalyvių išskirtinumą pasakojo tarptautinės kačių parodos organizatorė Beata Kudzevičienė. Ji pridūrė, kad šių kačių priežiūra nesudėtinga, nes gyvūnai neturi poplaukio.

Tarptautinėje parodoje lankytojai galės pasigrožėti ne tik itin egzotiškai atrodančiomis beuodegėmis, bet ir retesnėmis parodų dalyvėmis – grynaveislėmis škotų stačiaausėmis ir nulėpausėmis, Amerikos riestaausėmis.

Parodoje dalyvaus gigantiškųjų Meino meškėnų, britų trumpaplaukių ir ilgaplaukių veislių atstovai, neturintys nei kailio, nei antakių Kanados sfinksai. Parodos lankytojai taip pat išvys vienos seniausių kačių veislių atstovių – Abisinijos kačių (šios veislės katės saugojo nuo pelių neįkainojamus papirusus Egipto faraonų bibliotekose), taip pat Sibiro ir Siamo kačių, Korniš ir Devon reksų, persų, egzotų, rusų mėlynųjų, orientalų, Dono sfinksų, Somalio, Bombėjaus, Bengalijos, Norvegijos miškinių, sidabrinio kailio Burmilos kačių ir Peterbaldo kačių veislės atstovių. Šios katės pasižymi ilgomis kojomis, liesu kūnu, didelėmis migdolo formos akimis ir smailiomis ausimis.

Parodoje bus pristatytos kačių veislės, kilusios iš Kanados, JAV, Didžiosios Britanijos, Irano, Egipto, Tailando, Australijos, Norvegijos ir Rusijos. Į parodą atvyks kačių augintojai iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Estijos, Baltarusijos, Rusijos ir Švedijos.

Parodoje bus galima pabendrauti su kačių veisėjais, kurie gali patarti, kokį maistą gyvūno organizmas toleruoja, kaip rūpintis trumpaplaukėmis ir ilgaplaukėmis katėmis, taip pat galės stebėti keturkojų pasirodymus ar išsirinkti ir įsigyti kilmingų kačiukų. Jų kainos svyruoja nuo 600 iki 3 000 litų.

Parodoje kates vertins penki Pasaulinės kačių federacijos (WCF) teisėjai iš Vokietijos, Latvijos, Rusijos ir Izraelio.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: