Pradinis / Augalų pasaulis / Tarptautinės žavėjimosi augalais dienos renginiai Lietuvoje

Tarptautinės žavėjimosi augalais dienos renginiai Lietuvoje

Gegužės 15 – birželio 3 dienomis Lietuvoje jau trečius metus iš eilės vyks „Augalų žavadienis“ – šventė, skirta Tarptautinei žavėjimosi augalais dienai. „Augalų žavadienio“ metu siekiama atkreipti dėmesį į augalus, paskatinti žmones aktyviau domėtis augalų svarba ir įvairiapuse jų tyrimų reikšme. Visame pasaulyje organizuojami renginiai, kuriuose tiek suaugusieji, tiek patys mažiausieji gali rasti įdomios veiklos, skatinančios atrasti augalų karalystės paslaptis.

Šventėje dėmesys skiriamas visoms su augalais susijusioms temoms – fundamentaliam augalų mokslui, žemdirbystei, sodininkystei, miškininkystei, maistui ir mitybai, aplinkosaugai, biologiškiems produktams, darniajai plėtrai, atsinaujinantiems energijos šaltiniams, kovai su klimato kaita ir t. t.

Pirmajame „Augalų žavadienyje“, kurį 2012 m. organizavo Europos augalų tyrimų organizacija (EPSO), dalyvavo 580 organizacijų iš 39 pasaulio šalių, renginiuose apsilankė šimtai tūkstančių dalyvių. Lietuvoje įvairiapusišką programą šešiuose miestuose įgyvendino 25 partneriai – pradedant universitetais ir baigiant vaikų darželiais.

Sėkmė įkvėpė augalų mėgėjus susiburti ir 2013 m. Tąkart programą sudarė apie 1000 renginių 56 pasaulio valstybėse. Lietuvos miestuose ir miesteliuose buvo suorganizuota 14 renginių.

Šiemet organizatoriai tikisi vėl sulaukti gausaus dalyvių būrio. „Augalų žavadienis“ Lietuvoje šįkart vyks Vilniuje, Kaune ir Kauno rajone, Klaipėdoje, Šiauliuose, Dotnuvoje, Panevėžiuke, Šeduvoje, Kėdainiuose ir Visagine. Šventė suteikia daug laisvės organizatorių vaizduotei, todėl numatoma didelė renginių įvairovė: atvirų durų dienos, ekskursijos, eksperimentų laboratorijos, interaktyvios dirbtuvės ir t. t. Vien VDU Kauno botanikos sode (Ž. E. Žilibero g. 6) gegužės 16 d. numatomos parodos, koncertai, teatralizuoti vaikų pasirodymai ir eisenos, orientacinis žaidimas, rekordinio dydžio vikšro „Šimtakojo“ gimtadienis, augalų menas, spalvų, egzotinių drugelių ir degustacijų naktis, šviesų reginys „Augalų nakties šokis“ ir t. t.

Dvidešimties partnerių iš visos Lietuvos sąrašą sudaro augalų mokslų institucijos, universitetai ir botanikos sodai, savanoriškos veiklos centrai, mokyklos ir vaikų darželiai, parengę programas savo miestų ar rajonų gyventojams.

Šiais metais „Augalų žavadienis“ nebus koordinuojamas tarptautiniu mastu. Renginį remia Europos socialinio fondo agentūra ir LR švietimo ir mokslo ministerija (projektas VP1-3.2-ŠMM-02-V-02-003). Nacionalinė renginio koordinatorė – VDU Kauno botanikos sodo direktorė prof. Vida Mildažienė, į kurią galima kreiptis visais su renginiu susijusiais klausimais (v.mildaziene@bs.vdu.lt).

Renginių programa – http://www.vdu.lt/wp-content/uploads/2014/05/PROGRAMA1.jpg.

VDU informacija

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: