Pradinis / Mokslas ir švietimas / Televizija – nusikaltimų priežastis?

Televizija – nusikaltimų priežastis?

496914_96222109

SXC nuotr.

Naujosios Zelandijos Otago universiteto mokslininkų atliktas tyrimas atskleidė, kad suaugusieji, kurie vaikystėje dažnai žiūrėdavo televiziją, yra labiau linkę nusikalsti už tuos, kurie vaikystėje televizijos žiūrėjo mažiau.

Otago universiteto mokslininkai ištyrė 1000 vaikų, gimusių Dunedino mieste 1972-1973 m. Tyrimo vykdytojai kas du metus nuo 5 iki 15 metų amžiaus klausė vaikų, kiek laiko jie praleidžia prie televizoriaus.

Buvo išsiaiškinta, kad tie suaugusieji, kurie vaikystėje praleisdavo daugiau laiko akis varvindami į televizoriaus ekraną, yra linkę nusikalsti arba turi asocialių bruožų.

Tyrimo bendraautorius Bob Hancox tvirtinta, kad kiekviena valanda, praleista prie televizoriaus vaikystėje, tikimybę nusikalsti padidina 30 proc.

Tai buvo pirmasis tikrovėje atliktas tyrimas – vaikai buvo klausinėjami per visą vaikystės ir paauglystės periodą. Būtent dėl to šio tyrimo reikšmė yra didelė gilinantis į nusikalstamumo ryšį su televizijos žiūrėjimu.

Amerikos pediatrijos akademija (American Academy of Pediatrics) rekomenduoja vaikams televizorių žiūrėti ne daugiau negu dvi valandas per dieną ir tik kokybiškas televizijos programas.
Šis tyrimas svarbus ir Lietuvos šeimoms. Tėvai turėtų susirūpinti savo vaikais, kadangi 2009 m. eurostat duomenimis Lietuvos nusikalstamumo indeksas buvo 7-oje vietoje iš 27-ių Europos sąjungos valstybių – vienas didžiausių ES.

Straipsnis parengtas įgyvendinant Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos NVO fondo remiamą paprojektį „NVO, veikiančių mokslo sklaidos srityje, tinklo stiprinimas, plėtojant jo institucinius gebėjimus“.

LSBP-logo-h-525px

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: