Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Telšiai – viena populiariausių lankytinų vietų Lietuvoje

Telšiai – viena populiariausių lankytinų vietų Lietuvoje

Turizmo perlas – Telšiai kiekvienais metais sulaukia vis didesnio turistų susidomėjimo, ne išimtis ir šiemet. Vasarai įpusėjus, turistų skaičius jau gerokai viršija praėjusių metų rodiklius.

Vasara – kelionių ir pramogų laikas, kai kiekvienas atostogaujantis turistas ieško poilsio ir atgaivos oazės. Atvykti į Telšių miestą turistus vilioja ne tik atsinaujinusi miesto architektūra ar gausybė simbolių, pasislėpusių miesto prieigose, bet ir didelis susidomėjimas žemaičių kalba, išskirtine maisto kultūra bei Žemaitijos šviesuolių istorija.

Tikra garbė Telšių miestui turėti paties Vydūno sodintus kaštonus, didžiuotis  moteriškumo simboliu Žemaite ir ieškoti tautinio įkvėpimo žvelgiant į Lietuvių tautos vienytojų brolių Stanislovo ir Gabrieliaus Narutavičių istoriją. Šiandien Telšiai  – turtingas miestas tiek architektūrine, tiek dvasine prasme.

Iš miesto svečių nuolat girdimos frazės „puikus miestas“, „graži aplinka“, „nuostabi pakrantė“ leidžia suprasti, kad Telšiuose tikrai gera apsilankyti.  Turistai nori ne tik pamatyti miestą, bet ir sužinoti jo istoriją, todėl vis dažniau prireikia gido paslaugų. Dažnas svečias sakosi nesuprantantis žemaičių kalbos, tačiau vis vien noriai klausosi ir netgi iš anksto prašo „Žemaitiškų“ ekskursijų. Populiariausios, turistų mėgstamos vietos – senamiestis (vienas iš septynių saugomų senamiesčių Lietuvoje), Telšių Šv. Antano Paduviečio katedra, Telšių Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapija ir, žinoma, ežero pakrantė, kurioje turistai, kaip patys sako, jaučiasi tarsi kurorte.

„Remdamasi gana didele patirtimi, sukaupta ilgai dirbant Žemaitijos turizmo informacijos centre, galiu drąsiai teigti, kad šiandien Telšiai – tai miestas, tapęs artimu ne tik čia gyvenantiems, bet ir atvykstantiems. Mūsų tvirtybės simbolis – „meška“ primena mums, kokie žemaičiai vieningi, tvirti ir stiprūs.  Šių simbolių gausa mieste įkvepia ir motyvuoja atvykusius turistus pasisemti stiprybės, atrandant visus 46 „meškos“ simbolius. Kiekvieną kartą atvykę rasite ką naujo pamatyti, pas mus visi yra laukiami“, – teigė Žemaitijos turizmo informacijos centro direktorė Kristina Ligeikienė.

Šiuo metu vykstantis projektas „Surink Lietuvą“ paskatino dar aktyviau keliauti ir pažinti Lietuvos miestus, miestelius. Šio projekto metu turistai turi galimybę kiekvienoje Lietuvos savivaldybėje įsigyti magnetus, ant kurių puikuojasi simboliai, atspindintys kiekvienos vietovės istoriją. Surinkus visus magnetus, sudedama bendra dėlionė – Lietuva. Ateityje žadama rengti daugiau tokio pobūdžio projektų Telšiuose, kurie motyvuotų turistus apsilankyti ne vieną, o  keletą kartų per metus.

Telšiai – tvirtų, užsispyrusių, bet vieningų žmonių kraštas. Turistų ir čia gyvenančių žmonių gerove rūpinasi Telšių rajono savivaldybė, turistus pasitinka ir pozityviai nuteikia Žemaitijos turizmo informacijos centras, turiningą laisvalaikį organizuoja Telšių kultūros centras, jaunimu rūpinasi Atviras jaunimo centras Telšiuose, maloniai sutinka ir visad laukia atvykstančių lankytojų Žemaičių muziejus „Alka“ bei daugybė kitų puikių organizacijų, asociacijų ir bendruomenių,  esančių Telšiuose, kurios kuria bendrą, pozityvią aplinką.

Telšiai – mažasis Lietuvos kurortas, kuriame kiekvienas atras savo poilsio oazę.

Laura Gedvilaitė

Nuotraukos P. Balčiūno ir Žemaitijos turizmo informacijos centro

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top