Pradinis / Lietuviai svetur / Tradicija tęsiama: lietuviški šiaudinukai vėl papuošė Kalėdų eglutes Čikagoje

Tradicija tęsiama: lietuviški šiaudinukai vėl papuošė Kalėdų eglutes Čikagoje

Balzeko lietuvių kultūros muziejus (JAV, Čikaga) tęsia seną tradiciją prieš Kalėdas puošti eglutes O‘Haro tarptautiniame ir Midvėjaus oro uostuose, taip pat „Cook County Treasures Office“. Jau daug metų eglutės puošiamos tradiciniais šiaudinukais – papuošalais, suvertais iš šiaudelių. Panašiai būdavo kuriami vadinamieji lietuviškieji šiaudiniai sodai – geometriniai vėriniai iš šiaudų. Šiaudinukus, kuriais muziejus kasmet puošia eglutes, sukūrė tautodailininkė a. a. Mary Krauchunas (Marija Kriaučiūnienė).

Rita Janz

Šiais metais menininkės pirmą kartą jau nebebuvo tarp eglutės puošėjų. Ji vasarą iškeliavo anapilin. Tačiau M. Krauchunas sukurti Kalėdų eglės papuošalai liko. Juos muziejui padovanojo menininkės šeima.

„Mes tiek daug metų kartu su M. Krauchunas puošdavome eglutes oro uostuose, kad jų darbuotojai, su kuriais mums tenka bendrauti, iš karto pasigedo Marijos. Sužinoję, kad šios nuostabios moters nebėra, jie apgailestavo, liūdėjo ir pasižadėjo aplankyti jos kapą“, – pasakojo muziejaus direktorė Rita Janz. Muziejininkė patikino, kad daug metų muziejaus tęsiama tradicija Čikagos oro uostuose lietuviškais šiaudinukais puošti eglutes neišnyks. Ji ir toliau bus tęsiama.

Teksto ir nuotraukos autorė Virginija Petrauskienė

 

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top